News

Sukces młodych adeptów Sekcji Bokserskiej LKS Polonia Poraj

Młodzi bokserzy trenujący w Sekcji Bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj pod czujnym okiem ks. Zbigniewa Dudka mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Ciężka, systematyczna praca i wysiłek włożony w treningi już przynoszą fantastyczne rezultaty. Są także doceniane przez wójta Gminy Poraj Łukasza Stacherę, który podarował sportowcom profesjonalne stroje bokserskie.

 

 

W weekend 16-17 września 2017 r. w Częstochowie odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego. Wzięli w nim udział zawodnicy z 14 klubów polskich 
i 5 ekip zagranicznych: Białorusi, Irlandii, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Zawodnicy w kategoriach kadet, junior i młodzieżowiec zaprezentowali boks na najwyższym sportowym poziomie. W ramach Turnieju zorganizowano także Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie.

Naszą Szkółkę Bokserską klubu LKS Polonia Poraj reprezentowało dwóch 14-letnich zawodników: Jakub Bokwa i Paweł Balwierz, mieszkających na terenie Masłońskie Natalin i w Myszkowie.

Na podstawie rozegranych przez naszych zawodników walk, trener selekcjoner Śląskiego Związku Bokserskiego Ryszard Dziopa z Tych, powołał ich do reprezentacji Młodzików Śląska.

Dzięki silnej psychice i dobremu przygotowaniu pod kierunkiem trenera Sekcji Bokserskiej LKS Polonii Poraj ks. Zbigniewa Dudka, Jakub i Paweł zakwalifikowali się jako reprezentanci Śląska na Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie, które w tym roku odbędą się w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem w dniach 
11-15 października 2017 r.

W ramach bezpośrednich przygotowań do Mistrzostw Polski nasi zawodnicy zostali powołani na Obóz Kondycyjny Reprezentacji Śląska, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 2-10 października 2017 r.

 

Z okazji tak wspaniałego sukcesu wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera wraz z przewodniczącym Rady Gminy Poraj Andrzejem Pawłowskim oraz wiceprzewodniczącym Mariuszem Karkochą, przygotowali dla młodych bokserów niespodziankę. Na poniedziałkowym treningu zjawili się ze sportowymi prezentami – profesjonalnymi strojami bokserskimi oraz dresami dla zawodników i dla trenera.

 Gratuluję Wam osiągniętych sukcesów. Cieszę się, gdy widzę, że młodzi ludzie chętnie trenują rozmaite dyscypliny sportowe. Życzę Wam kolejnych wspaniałych rezultatów. Od teraz będziecie dumnie reprezentować Gminę Poraj w nowych, profesjonalnych strojach sportowych. Trzymam kciuki i liczę, że wrócicie z Mistrzostw Polski z pucharem – podkreślał wójt Łukasz Stachera.

 

Wójt Łukasz Stachera przekazał bokserom profesjonalne stroje sportowe

My również życzymy młodym zawodnikom: Jakubowi (w wadze do 72 kg) i Pawłowi (w wadze do 76 kg) zdobycia tytułu Mistrzów Polski oraz kolejnych rewelacyjnych osiągnięć.

 

 

  • O Sekcji Bokserskiej LKS Polonia Poraj:

Szkółka Bokserska LKS Polonii Poraj promuje boks, zdrowy tryb życia i kulturę fizyczną. Organizuje zajęcia i szkolenia dzieci oraz młodzieży. Bezpłatne treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-19.00 w Budynku Wielofunkcyjnym w Masłońskiem, ul. Sportowa 11.

Zgłoszenia przyjmuje, a także udziela wszystkich informacji i chętnie wszystko wyjaśni, zawsze dyspozycyjny ks. Zbigniew Dudek (tel. 605 313 524), wieloletni wychowawca młodzieży i kwalifikowany trener, posiadający uprawnienia wydane przez Polski Związek Bokserski.

 Wierzę, że boks, podobnie zresztą jak i inne sporty, angażując młodzież w jakieś zajęcie, przeciwdziała niepożądanym zachowaniom. Chłopaki mają cel, chcą coś osiągnąć, nie myślą o głupotach. No i rosną z nich wspaniali mężczyźni. Zachęcam wszystkich, którzy chcą realizować swoje marzenia i aspiracje do treningów. Przyjdźcie na salę, sprawdźcie się. Zobaczycie, że warto – podkreśla ks. Zbigniew Dudek.

A po chwili dodaje: „Dzięki sukcesom naszych bokserów zaczyna być głośno o naszej Sekcji Bokserskiej. Po artykułach w prasie, zwłaszcza w Gazecie Myszkowskiej, którą czytują lokalni mieszkańcy, pojawiają się nowi ochotnicy. Za namową rodziny, znajomych lub kolegów chcą spróbować swych sił w czymś nowym, na przykład w boksie. Ja ich wszystkich chętnie przyjmuję i szkolę. To dla mnie wielka radość i satysfakcja”.

Podczas treningów młodzi bokserzy poznają kulisy tego najstarszego w historii sportu walki. Konstrukcja i przebieg zajęć jest odzwierciedleniem treningów zawodników wyczynowo uprawiających boks. Jednak zajęcia w Masłońskiem są całkowicie bezpieczne i dostosowane do fizycznych możliwości ćwiczących. Wychowankowie poznają boks od podstaw, ucząc się techniki poruszania, zadawania ciosów i obrony przed przeciwnikiem. Poza tym dzięki rozmaitym ćwiczeniom wzmacniają swoją kondycję oraz tężyznę fizyczną.

 Próbowałem już wszystkiego, nadszedł więc czas na boks. Moja ciocia, która mieszka w Masłońskiem i zna księdza Dudka powiedziała mi o zajęciach. Więc przyszedłem i spróbowałem. Bardzo mi się spodobało. Trenuję już ponad rok. Na treningach jest fajnie, panuje miła atmosfera. Ksiądz jest dobrym trenerem, choć czasem potrafi się na nas wydrzeć, jak robimy coś nie tak. Ale spokojnie każdemu polecam, żeby przyszedł do nas i sam spróbował swych sił w boksie – zachęca Jakub Bokwa, który na swoim koncie ma już kilka sukcesów (m.in. wygrana walka podczas zawodów „Pierwszy Krok Bokserski” w Gliwicach).

 A ja trenowałem piłkę nożną. Jednak w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że piłkarzem nie zostanę. Mam za to sporo siły, więc dałem namówić się na boks. Na treningach jest super, robimy kondycję i uczymy się techniki. Mamy sparingi i nawzajem sporo się uczymy. Panuje tu bardzo fajna atmosfera. Tak fajna, że zdecydowałem się dojeżdżać pociągiem z Myszkowa, choć inne treningi mam bliżej domu. I nie żałuję! Ksiądz Dudek jest naprawdę dobrym trenerem – dodaje Paweł Balwierz.

 

 

Treningi w Szkółce Bokserskiej Polonii Poraj są otwarte dla każdego

Wszystkich chętnych na treningi zachęcamy do kontaktu z ks. Zbigniewem Dudkiem. Nigdy nie jest za późno, by zacząć robić coś dla siebie i zadbać o swoje zdrowie, uprawiając sport.