IV Liga News NewsEkstra

Śląsk pokonany

Polonia- Śląsk Świętochłowice 2:0 (1:0)

Bramki: Marcin Kowalski 37′, Przemysław Mizgała 79′

Skład Polonii: M.Kos- B.Płatkowski (60′ R.Wosiewicz), M.Mizgała, S.Piwiński, E.Krupa- A.Jaworski (70′ M.Mielczarek), R.Psonka, M.Swatek, P.Mizgała (84′ J.Gładysz) D.Marek- M.Kowalski (89′ J.Kaziszyn)

Mecz z silnym jak zwykle Śląskiem był trudnym sprawdzianem dla naszej drużyny. Goście wykonujący świetnie stałe fragmenty gry są zawsze groźni. Na szczęście nasza drużyna ma Mateusza Kosa, który dzisiaj parę razy uratował nam skórę. Z tym, że nasza drużyna też dwa razy groźnie zaatakowała. W 37′ piłkę od Dominika dostał sam na sam Marcin Kowalski. Po krótkiej zabawie piłka wylądowała w siatce Śląska, Za chwilę Przemyk zagrał podobną piłkę do Marcina, ale tym razem gości uratował słupek. Po zmianie stron zaczęliśmy z przytupem. Przemek Mizgała miał przed sobą tylko bramkarza, ale przeniósł mocny strzał nad poprzeczkę. Później coraz więcej atakowali goście, a my groźnie kontratakowaliśmy. Po jednej z takich kontr, Przemek Mizgała dojechał do końcowej linii, nawinął dwóch obrońców i technicznym strzałem po długim pokonał bramkarza.Cudo… i było po meczu. Wygraliśmy trudny mecz, mimo przeszkadzającego sędziego. W sobotę jedziemy do Będzina na mecz z Sarmacją