IV Liga News NewsEkstra

Derby na „+”

Polonia-Zieloni 4:2 (2:0)

bramki dla Polonii: Dominik Marek 23′,Marcin Kowalski 37′, Michał Mizgała 47′,Sławomir Piwiński 90;

Skład Polonii: Mateusz Kos- Bartłomiej Płatkowski, Michał Mizgała, Sławomir Piwiński, Eryk Krupa- Alan Jaworski (Mateusz Mielczarek 70′), Maciej Swatek (Robert Wosiewicz 75′), Rafał Psonka, Przemysław Mizgała (Jakub Kaziszyn 92′), Dominik Marek-Marcin Kowalski (Jan Gładysz 86′)

Mecze derbowe zawsze są zacięte, ale do 64′ dzisiaj był totalny spokój. Na początku trochę zażartej walki w środku pola. Z każdą minutą zaczynaliśmy dominować, a jedyną groźną akcją gości było „podanie” do naszego bramkarza z rzutu wolnego i to wszystko. My mieliśmy multum sytuacji strzeleckich, z czego kilka było „setek”. Lekko pudłowali Marcin Kowalski, Michał Mizgała, Dominik Marek i Maciej Swatek. W 23′ świetnie strzelił po długim Dominik Marek i było 1:0.  W 37′ bramkarz gości wybijał piłkę i podał idealnie do Marcina Kowalskiego. Zaraz po przerwie w zamieszaniu po rzucie rożnym najsprytniejszy był Michał Mizgała i było po zawodach. Nasi szanowali piłkę i rządzili. Aż do 64′, kiedy to sędzia podyktował rzut wolny po faulu Michała Mizgały. Z 20 metrów nie do obrony strzelił Bartosz Gliński. I zaczęło się szaleństwo. Goście rzucili się do ataku i po wrzutce z boku, głową strzelił napastnik Żarek nie do obrony. Goście dalej z furią atakowali, często łamiąc przepisy, co skończyło się w 70′ czerwoną kartką dla Zachary. Wcześniej zawodnicy Zielonych domagali się rzutu karnego, ale jak widać na zapisie video Sławek Piwiński interweniował tuż przed  polem karnym i nie dotknął nawet zawodnika z Żarek. Ale każdy widzi inaczej i ma prawo do swojego zdania. Od tej pory dalej atakowaliśmy i mieliśmy znowu mnóstwo sytuacji, ale byliśmy nieskuteczni. Zieloni próbowali kontratakować. W 90′ po faulu w polu karnym sędzia pokazał wapno i Sławek dopełnił formalności. I to tyle. Mamy 3 pkt.