Boks News NewsEkstra

Bokserzy z Poraja wywalczyli 2 złote medale

W sobotę 1 września w Myszkowie w hali sportowej LO odbył się I Jurajski Turniej Bokserski pod patronatem starosty Powiatu Myszkowskiego Dariusza Laseckiego. Reprezentantami klubu LKS Polonia Poraj było dwóch młodych bokserów: Paweł Balwierz (l. 15) oraz Paweł Rolka (l. 16).

Paweł Rolka, kadet w wadze do 57 kg, zadebiutował na myszkowskim ringu. Pokazał bardzo silną wolę walki, ukazując swój niezwykły talent bokserski. Stoczył walkę z Danielem Węgrzykiem z klubu 06.Kleofas AZS AWF Katowice, zawodnikiem o równej klasie doświadczenia. Obaj stoczyli pierwsze walki na ringu przed publicznością. Paweł Rolka uderzał w każdej rundzie dużo i silnie, ciągle wyprzedzając swojego rywala. W drugiej i trzeciej rundzie Daniel Węgrzyk był nawet liczony. Decyzją sędziów było więc oczywiste, jednogłośne zwycięstwo dla Pawła.
Była to jedna z najładniejszych walk bokserskich podczas myszkowskiego turnieju, jednak zdecydowano, że najlepszym zawodnikiem I Jurajskiego Turnieju Bokserskiego został Dawid Turek, junior z KS Start Częstochowa.

Drugi zawodnik klubu LKS Polonia Poraj to znany i bardziej doświadczony Paweł Balwierz, kadet w wadze do 75 kg. Stocył on swoją 7. walkę z Marcelem Ptakiem z klubu Jaworznickiego Klubu Bokserskiego Jawor Team. W pierwszej rundzie Paweł Balwierz miał przewagę nad swoim przeciwnikiem. W drugiej rundzie, po udanym ciosie, wybił sobie palec prawej ręki i od tej pory musiał bardzo uważać, ale przewagi do końca walki nie dał sobie wydrzeć. Decyzją sędziów Paweł wygrał jednogłośnie na punkty.

Dzięki wspaniałym walkom, Paweł Rolka i Paweł Balwierz przywieźli do Poraja dwa złote medale i dwa piękne pamiątkowe puchary. Gratulujemy!!!

Ciesząc się z sukcesów Pawła Balwierza i Pawła Rolki nie wolno zapomnieć o trenerach Szkółki Bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj, panu Rafale Maszczyku oraz ks. Zbigniewowi Dudkowi, którzy swoją cichą, systematyczną i bezinteresowną pracą ciągle zwiększają umiejętności bokserskie swoich podopiecznych.

Przypominamy także, że ciągle trwają zapisy chłopców pragnących poznać tajniki boksu. Bardzo mile widziani są chłopcy urodzeni w latach 2004 i 2005. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-19.30 w sali sportowej Budynku Wielofunkcyjnego w Masłońskim. Szczegółowych informacji udziela kierownik sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj, ks. Zbigniew Dudek, tel. 605 313 524, z.dudek@paulus.pl