IV Liga News NewsEkstra

Koniec wieńczy dzieło

Polonia- Gwarek Ornontowice 3:2 (1:1)

bramki: Dominik Marek 7′, Marcin Kowalski 83′, Mateusz Mielczarek 87′

Od pierwszych minut byliśmy drużyną dominującą i stwarzaliśmy sobie wiele okazji strzeleckich, z których po bardzo dziwnym, technicznym strzale, Dominik Marek przelobował bramkarza gości. Przeciwnicy mieli dwie dobre okazje, ale ich nie wykorzystali. Tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę, Tomasz Wilk miał dużo luzu w naszym polu karnym i oddał niegroźny strzał z 14 m, który znalazł drogę do naszej siatki. Powinniśmy prowadzić wysoko, a mieliśmy remis. Mało tego, w drugiej połowie to goście mieli więcej okazji strzeleckich. Na nasze szczęście, rywale dużo faulowali i dyskutowali z sędziami, co kończyło się kartkami żółtymi, a w konsekwencji czerwoną w 65′. Od tej pory gra się trochę wyrównała i w końcu po lekkich roszadach na boisku, Sławek Piwiński dograł do Marcina Kowalskiego i było 2:1. Chwilę później po solowym rajdzie Mateusz Mielczarek dobił rywala i było po meczu w 87 minucie. Ale nasi nie byliby sobą, gdyby nie podkręcili emocji, i w 90′  przy stałym fragmencie gry, beztrosko zostawili Rajcę, który strzelił kontaktową bramkę. Na szczęście, do końca się zmobilizowali i mamy 25 pkt. na półmetku i 5 miejsce. Chociaż nie wiadomo, czy to był ostatni mecz pierwszej drużyny w tym roku, bo prawdopodobnie zagramy w piątek finał Pucharu Polski z Rakowem II

Skład Polonii: Mateusz Kos- Bartłomiej Płatkowski, Michał Mizgała, Sławomir Piwiński, Bartosz Dyszy- Dominik Marek, Rafał Psonka, Robert Wosiewicz (46′ Mateusz Pawłowski), Przemysław Mizgała (77′ Paweł Konieczko), Alan Jaworski (66′ Mateusz Mielczarek)- Marcin Kowalski