Boks News NewsEkstra

Sezon bokserski 2019 rozpoczęty

W sobotę 16 lutego, w cudownej sportowej atmosferze, w potężnej przestrzeni przepięknej, nowej hali widowiskowo-sportowej Arena w Gliwicach, odbył się Turniej „1 Kroku Bokserskiego”. Klub Polonia Poraj reprezentowany był przez dwóch zawodników: juniora Pawła Rolkę (lat 17) i kadeta Macieja Bombskiego (lat 16).

Fot.: facebook.com/rafal.maszczyk

Paweł Rolka (od lewej, białe spodenki) z ks. Zbigniewem Dudkiem 
oraz Maciej Bombski (z prawej żółte spodenki) z trenerem Rafałem Maszczykiem

Paweł Rolka stoczył swoją szóstą walkę w wadze do 60 kg z Ormianinem Armanem Hasratyan, walczącym w klubie JKB Jawor Team Jaworzno, toczącym swoją piątą walkę. Ich spotkanie było prawdziwą 3-rundową gladiatorską walką. 1 runda, czyli szybka wymiana bardzo silnych ciosów, była dla Armana, który częściej wyprzedzał Pawła mocnymi prostymi. Paweł musiał się ratować przytrzymywaniem. 2 runda, podczas której tym razem Paweł parł ciągle do przodu, była już wyrównana, a może nawet z lekką przewagą naszego zawodnika. W 3 rundzie po licznych ciosach Ormianin przytrzymywał Pawła, spuszczał głowę, atakował nią, a raz nawet wykorzystał głowę do uderzenia i starał się wyprzedzać Pawła, ale mu to już całkowicie nie wychodziło. Decyzją sędziów stosunkiem głosów 2:1 przyznano zwycięstwo Pawłowi.

Maciej Bombski, najnowszy zawodnik sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj, wystąpił na ringu po raz pierwszy. Jego przeciwnik Adam Mikuła z KS „Górnik” Sosnowiec walczył już po raz drugi. Maciek, wrażliwy z natury i bardzo spokojny, niestety przegrał tą walkę, ale zdobył bardzo cenne doświadczenie, które będzie musiał wprowadzić w życie podczas dalszych treningów, bowiem nie zamierza z nich rezygnować.

Obu zawodnikom gratulujemy pięknej sportowej walki!

Zwycięstwo Pawła wzmocniło jego ducha sportowego i całej naszej drużyny, która bardzo ostro przygotowuje się do zbliżających się Mistrzostw Śląska w Boksie, które odbędą się w dniach 8-10 marca 2019 r. w Jaworznie. Oprócz juniora Pawła pojedzie na zawody jeszcze dwóch naszych kadetów, wicemistrzów Śląska w Boskie z zeszłego roku: Paweł Balwierz i Jakub Bokwa, którzy także będą reprezentowali sekcję bokserską LKS Polonii Poraj. Jak zawsze będziemy im gorąco kibicować podczas turnieju.

ks. Zbigniew Dudek

 

TRENINGI I ZAPISY DO SEKCJI:
Ciągle trwają zapisy chętnych chłopców urodzonych w latach 2004-2005
pragnących poznać tajniki boksu.
Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-20.30
w sali sportowej w Budynku Wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Masłońskiem.
Szczegółowych informacji udziela kierownik sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj
ks. Zbigniew Dudek, tel. 605 313 524.
Serdecznie zapraszamy na sparingi!