IV Liga News NewsEkstra

3 punkty na trudnym terenie

Śląsk Świętochłowice 0-2 Polonia Poraj

Początek spotkania to obustronne badanie sił z lekką przewagą Polonii Poraj. po drugiej ręce w polu karnym sędzia wskazał na wapno i nasz bramkostrzelny napastnik Kowalski otworzył wynik spotkania pewnie egzekwując jedenastkę . Gospodarze podrażnieni tym faktem nie tylko ‚podeszli’ wyżej naszej obrony ale twardo i ostro. W pierwszej połowie mieliśmy sporo stałych fragmentów gry z których mogliśmy podwyższyć rezultat. Bardzo dobrze w tym meczu dysponowany był nasz nowy nabytek Mateusz Piątkowski który momentami ośmieszał defensorów ze Świętochłowic. Szczerze mówiąc do przerwy drużyna gospodarzy nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Cała defensywa pracowała znakomicie. Po przerwie można się było spodziewać że ekipa Sląska ruszy jeszcze mocniej … i tak też było. Mieli dwa stałe fragmenty w okolicach 25 metra ale czujny w tym meczu ‚Kempes’ nie dał się zaskoczyć.
My za to czekaliśmy na swoje okazje. Było ich dość sporo. I po jednej świetnie wyprowadzonej kontrze Kowalski podał idealnie do świeżo wprowadzonego Mielczarka a ten tylko dokonał formalności i było 2-0! Jakby nie patrzeć taki wynik na wyjeździe z drużyną v-ce lidera 4 ligi to super rezultat. W 92min spotkania sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym jednego z naszych zawodników i podyktował rzut karny dla gospodarzy… ale nie po to przychodził do klubu Mateusz żeby tylko stać między słupkami. Znakomicie wyczekał egzekutora feralnej jedenastki i obronił strzał! KONIEC! Kolejne 3 punkty jadą do Poraja! Świetny mecz całego zespołu! Początek rundy wiosennej nie mógł się lepiej ułożyć! Brawo cała drużyna!

Polonia: Mateusz Kępka- Piotr Góralczyk, Michał Mizgała (Paweł Konieczko 75′), Sławomir Piwiński, Eryk Krupa- Alan Jaworski (Mateusz Mielczarek 72′), Maciej Swatek, Rafał Psonka (Jakub Kaziszyn 86′), Oskar Mazerant (Mateusz Pawłowski 90′), Mateusz Piątkowski (Bartłomiej Płatkowski 90′) – Marcin Kowalski

Trenerzy: Rafał Psonka, Sobczak Tomasz
Kierownik: Marcin Jabłoński
Masżysta: Mateusz Szecówka