IV Liga News Piłka nożna

Daleka wyprawa z sukcesem

Dąb Gaszowice 2 – 3 Polonia Poraj

Po dziwnym meczu wygrywamy w dogrywce. Choć drużyna z Gaszowic broni się od spadku w swoich rozgrywkach to w pucharze swoją determinacją mogła sprawić sporą niespodziankę.

Obraz całego spotkanie był jeden a oddać go może procent czasu posiadania piłki, który pewnie oscylował w granicach 70%. Ale jak już  piłce się nie raz przekonaliśmy to nie gwarantuje jeszcze zwycięstwa.  I tak też było z Dębem.
Mimo totalnej przewagi to oni zdobyli z szybkiej kontry pierwszą bramkę a na dodatek niebawem mogli podwyższyć na 2-0.  Gospodarzom sprzyjało duże szczęście i co rusz wychodzili z opresji z naszych groźnych sytuacji.

W 80 minucie końcu udało się strzelić na 1-1 z rzutu wolnego a strzelcem  Mateusz Piątkowski. Niestety wygrać w regulaminowym czasie już się nie udało

Dogrywka rozpoczęła się szczęśliwie dla gospodarzy którzy w jednej z nielicznych wypadów pod naszą bramkę zdobyli karnego  i pewnie go wykorzystali.

Ponownie musieliśmy się zabrać do odrabiania strat. Ambitnie broniący się gaszowianie skutecznie rozbijali nasze ataki. Na szczęście mamy Marcina Kowaskiego. Dwie składne akcje naszej drużyny zakończył  celnymi strzałami.

Wygrywamy pierwszy mecz Pucharu na szczeblu Śląskiego ZPN i czekamy na losowanie następnego przeciwnika