Boks NewsEkstra

Bokserzy z Polonii przywieźli dwie ciupagi z Żywca

W sobotę 4 maja 2019 r. w Żywcu zorganizowano Międzynarodowy Turniej Bokserski o „Ciupagę Góralską”. Bokserzy z sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj przywieźli z niego 2 cenne trofea.

Jakub Bokwa w wadze do 70 kg stoczył pięknie technicznie walkę z bardziej utytułowanym przeciwnikiem, silniejszym fizycznie Remigiuszem Runowskim z SKB Energa Czarni Słupsk.

 

Paweł Rolka walczył z zawodnikiem gospodarzy, tj. TS Czarni-Góral Żywiec, Dominikiem Szycem. Były to szybkie walki, padło dużo silnych ciosów z obydwu stron.

 

Nasi zawodnicy wykazali się dobrą techniką, znakomitą kondycją i wilczym sprytem. Gratulujemy im zdobycia pięknych góralskich trofeów!

Dziękujemy im również za wspaniałą sportową postawę, a ich trenerowi, panu Rafałowi Maszczykowi, za dobre przygotowanie do tego ważnego, międzynarodowego turnieju.

 

Paweł Balwierz (na zdj. pierwszy z prawej), tegoroczny Wicemistrz Śląska w kat. Kadet lat 16, został powołany do Reprezentacji Śląska na XXV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych, która odbędzie się w konkurencji boks w dniach 21-26 maja 2019 r. Obecnie, tj. w dniach 29.04-07.05, Paweł bierze udział w zgrupowaniu kadry naszego województwa w miejscowości Górki Wielkie koło Brennej. Będąc tak blisko MTB o „Ciupagę Góralską” Paweł bez wahania przyjechał kibicować swoim kolegom i wspierać ich podczas ich walk. Życzymy naszemu zawodnikowi zdrowia i dobrego przygotowania się do tej ważnej ogólnopolskiej imprezy sportowej.

 

  1. Zbigniew Dudek