Boks News NewsEkstra

XXV OOM w Boksie

W dniach 21-26 maja 2019 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim Polski Związek Bokserski oraz Świętokrzyski Okręgowy Związek Bokserski zorganizowali XXV Olimpiadę Młodzieży w Boksie. W imprezie udział wzięło 156 zawodników, tj. 52 zawodniczki oraz 104 zawodników, w tym reprezentanci sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj.

Kapelanem Olimpiady został mianowany przez prezesa Związku Bokserskiego Leszka Piotrowskiego 
jeden z trenerów sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj, ks. Zbigniew Dudek.

W ekipie województwa śląskiego znalazł się zawodnik sekcji bokserskiej Polonii Poraj Paweł Balwierz, walczący w wadze do 80 kg.

Paweł w ćwierćfinale pokonał zawodnika Champion Chojnów Jakuba Hinczewskiego, a w półfinale uległ Damianowi Jaroszewskiemu z klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Nasz zawodnik stanął więc na podium na III miejscu razem z Krystianem Krajewskim z PTB Tiger Tarnów, który przegrał walkę z przedstawicielem gospodarzy, walecznym Romem Dawidem Brzezińskim, który jeżdżąc po całej Europie i walcząc na rozmaitych turniejach jest już Mistrzem Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Zdobycie brązowego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży z Boksie przez Pawła Balwierza jest ogromnym sukcesem naszego zawodnika i przynosi naszej gminie wielką radość, dumę oraz świadomość, że w naszej porajskiej ojczyźnie rodzą się takie talenty sportowe.

Dziękujemy Pawłowi za ten piękny brązowy medal i życzymy dalszych, oszałamiających sukcesów!

 ks. Zbigniew Dudek

Fot.: Zbigniew Balwierz