Młodziki News

Dobre wyniki młodzieży, Żaki Mistrzami

Relacja o ostatnich meczów:
Mecz rozegrany w Częstochowie z drużyną SKRY Częstochowa w dniu 07.09.2019 został zweryfikowany przez CzOZPN jako walkower dla Polonii Poraj 3:0. W drużynie gospodarzy grało czterech nieuprawnionych do gry zawodników.
W Żarkach Letnisko 20.09.2019 rozegraliśmy mecz z drużyną RKS Raków Częstochowa złożoną ze ściągniętych  do tego klubu zawodników z regionu dawnego województwa częstochowskiego. Mecz miał co najmniej dziwny przebieg, ponieważ przez pierwsze 15 minut przeciwnicy nie mogli wyjść ze swojej połowy. Pięć stuprocentowych sytuacji nie wykorzystanych przez naszych zawodników i pierwsza kontra Rakowa zakończona bramką. Losy spotkania można było przeważyć na początku spotkania, ale nasi młodzi zawodnicy trochą się pogubili po utracie kolejnych bramek. Wynik 9:2 dla Rakowa jest zbyt wysoki. Mimo porażki drużyna grała bardzo ambitnie, a momentami dobrze lecz nieskutecznie. Zupełnie inny przebieg miał mecz rozegrany 27.09.2019 w Żarkach Letnisko, gdzie wygraliśmy z Kamienicą Polską 9:2. Nasza przewaga ani na moment nie podlegała dyskusji. Szansę gry otrzymali wszyscy młodzi zawodnicy, a w naszej bramce wystąpiło 3 bramkarzy: Szymon Sieiński, Tobiasz Mynarek, Błażej Grabowski. Każdy z nich zagrał na dobrym poziomie, podobnie jak i pozostali. Najlepszym zawodnikiem w tym meczu był bardzo dobrze grający Mikołaj Łabuś, który zdobył 5 bramek.KC.

Kolejny mecz orlików Polonii Poraj był w piątek 4.10.2019 na boisku UKS Raków Częstochowa. Nasi młodzi piłkarze odnieśli kolejne zwycięstwo 14:3. W meczu wystąpili: Szymon Sieiński, Franciszek Popiołek, Przemysław Grabowski, Karol Kozieł, Nikodem Maszczyk, Mikołaj Łabuś, Franciszek Łabuś, Wiktor Jarkiewicz, Dawid Błasik, Antoni Popiołek, Kacper Wiśniewski, Ignacy Maliszewski. Bardzo skuteczny występ naszych orlików, wiele akcji i zagrań na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy grający zasłużyli na wyróżnienie, a najlepszymi zawodnikami na boisku byli Franciszek i Mikołaj Łabuś!KC.

Ostatni turniej rozegrany został na boisku głównym w Poraju przez naszych najmłodszych piłkarzy z rocznika 2011-2013. Pierwszy mecz z Piastem Przyrów dostarczył wielu emocji i padło 8 bramek. Dramaturgia meczu zakończona została naszą wygraną 5:3. Jednak na pięć minut przed końcem meczu to my przegrywaliśmy 2:3. Pozostałe bramki zdobyli kapitan Franciszek Łabuś i Ignacy Maliszewski. W całym meczu to oni byli zdobywcami wszystkich bramek. Zresztą w całym turnieju pokazali dużą klasę.
W drugim meczu wygraliśmy 8:3 z MKS Myszkowem. Wynik był cały czas pod naszą kontrolą.Trenerzy A.Pawłowski i K.Całus wręczyli najmłodszym zawodnikom klubowe szaliki, które były noszone z dumą po udanym turnieju.
S k ł a d żaków: Kacper Rajczyk – bramkarz – 2011, Dawid Błasik – 2012, Błażej Łyszczarz – 2011, Ignacy Maliszewski – 2011, Bartosz Karaś – 2012, Ksawery Cupiał – 2011, Antoni Byrski – 2013, Miłosz Polak – 2013, Franciszek Łabuś – 2011 – kapitan drużyny. K.C.

Ostatecznie nasza grupa żaków wygrywa całą rywalizację i zdobywa pierwsze miejsce. Gratulacje !!!