IV Liga News NewsEkstra Piłka nożna

Zwycięstwo!

W ostatnim meczu rundy jesiennej wygrywamy na Warcie Zawiercie 4:2.A powinno być jeszcze większe zwycięstwo. A zaczęło się już w 4 min.. Rożny, świetny strzał Kuby Matyji i dobitka Michała Mizgały (oczywiście nogą) obok bezradnego bramkarza. Zaraz potem gospodarze mieli świetną wrzutkę z lewej strony, ale na nasze szczęście, nikt dobrze nie uderzył. Dwie minuty później znowu rożny, znowu Kuba Matyja, ale tym razem nie było co dobijać. Chwilę później kontra Marcina Kowalskiego. Szedł prawą stroną, zszedł do środka i uderzył z 16m lewą nogą obok zdezorientowanego bramkarza. Moment, kontra lewą stroną, silne wbicie w pole bramkowe, muśnięcie piłki Marcina Kowalskiego i mamy 4:0. Była 17 minuta. Wszyscy myśleli, że kolejne bramki będą formalnością, tym bardziej, że mieliśmy kontry. Ale niestety w 26′ z rzutu wolnego z 25m strzelił zawodnik gospodarzy i piłkę tak nieszczęśliwie łapał Mateusz Kępka, że było 4:1. Od tej pory mecz się wyrównał, ale nadal mieliśmy groźne kontry, których nie wykorzystywaliśmy. To się zemściło w 84 min, gdy Norbert Bębenek strzelił drugą bramkę dla Warty. Cieszą trzy punkty, chociaż w tej rundzie powinniśmy przynajmniej jeszcze trzy razy zainkasować komplet punktów, a nie remisować. Kolejne emocje 14 marca przyszłego roku w Kosztowach.

Polonia: Mateusz Kępka- Bartłomiej Płatkowski, Michał Mizgała, Piotr Góralczyk, Michał Zębik- Mateusz Mielczarek (72′ Kacper Chłądzyński), Rafał Psonka, Oskar Mazerant, Jakub Matyja, Mateusz Piątkowski- Marcin Kowalski