IV Liga News NewsEkstra Piłka nożna

Oświadczenie

Zarządu Ludowego Klubu Sportowego „Polonia” Poraj

W związku z podjęciem decyzji o niezgłoszeniu drużyny seniorów piłki nożnej do rozgrywek ligowych w bieżącym sezonie, Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Polonia” Poraj wyjaśnia co następuje.

W dobie kryzysu społecznego, spowodowanego pandemią COVID-19, taka sytuacja dotyczy bardzo wielu klubów sportowych w Polsce.

Awans do IV ligi był niewątpliwym sukcesem środowiska piłkarskiego naszej Gminy. Należy wyraźnie podkreślić, iż była to zasługa ogromnego zaangażowania zawodników, kadry trenerskiej, Zarządu Klubu i władz Gminy Poraj, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorstw i aplauzie kibiców i sympatyków. Utrzymanie drużyny na tym poziomie rozgrywek dawało wiele satysfakcji wszystkim osobom zaangażowanym w kontynuację wieloletnich tradycji piłki nożnej w Poraju.

Ostatnie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa kazały zweryfikować myślenie i działania, zdecydowanie stając się jednym z czynników, który w sposób negatywny wpłynął na obniżenie finansowych możliwości Klubu, pomimo usilnych starań Urzędu Gminy Poraj i grona sponsorów. Sytuacja zmusiła nas do konieczności podejmowania szybkich działań w celu dostosowania się do nowej rzeczywistości i wprowadzenia optymalizacji klubowego budżetu.

Z całą stanowczością Zarząd pragnie podkreślić, że ocena wielkości zaangażowania Gminy Poraj jest bezdyskusyjna.

Jednocześnie Zarząd Klubu pragnie zapewnić, że decyzja która wywołała sporo kontrowersji, nie była pochopna. Poprzedzona została głębokimi analizami i konsultacjami oraz wnikliwą oceną najbliższej perspektywy czasowej.   

Zarząd zapewnia, że finanse Klubu, pomimo tendencji spadkowej, stoją na stabilnym poziomie. Na bieżąco przeprowadzane są remonty oraz utrzymanie płyty głównej obiektu przy ul. Sportowej w Poraju.  

Wycofanie drużyny nie oznacza likwidacji Klubu. Polonia Poraj była, jest i będzie klubem silnym i stabilnym.

Priorytetem dla Zarządu Klubu są drużyny: dziecięce i młodzieżowe piłki nożnej oraz klubowe sekcje siatkówki, szachów, tenisa stołowego, boksu i badmintona.

Dziś otwiera się nowa karta historii. Rozpoczynamy jeszcze intensywniejszą pracę z dziećmi i młodzieżą.

Zwracamy się jednocześnie do kibiców i sympatyków Polonii, aby w swoich wypowiedziach kierowali się przede wszystkim zdroworozsądkową oceną całości sytuacji. Apelujemy do dotychczasowych sponsorów, którym leży na sercu dobro sportu, o życzliwość i wspieranie drużyn młodzieżowych piłki nożnej i innych dyscyplin sportu prowadzonych przez nasz klub.

Zapewniamy, że podjęte zostały działania w celu reaktywacji drużyny seniorów do gry w kolejnych sezonach.

Robimy przerwę w rozgrywkach z podniesioną głową i poczuciem, że to co za nami i to co przed nami ma sens.  

Działajmy nadal dla dobra Klubu Polonii Poraj!!!

Prezes Zarządu

LKS Polonia Poraj

Michał Grzybowski