Młodziki News

Drużyna na medal: Trampkarze starsi Polonii Poraj zakończyli sezon

W ostatniej kolejce ligi trampkarzy starszych młodzi poloniści zmierzyli się z Lelovią Lelów. Wszystkie wygrane spotkania ligowe pozwoliły naszym zawodnikom na zdobycie ostatecznie pozycji lidera tabeli. W ubiegły czwartek oficjalnie zakończono ligę, a po meczu podziękowano zawodnikom.

Swój ostatni w tym sezonie mecz ligowy zawodnicy rozegrali w czwartek (24 czerwca) na boisku Polonii Poraj, wygrywając 3:1 z drużyną Lelovii Lelów. Pomimo, że lidera ligi nasi zawodnicy zdobyli już kilka kolejek wcześniej, to emocji w tym spotkaniu nie brakowało.

Był więc powód do świętowania. Z prezentami przybyła wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, wręczając pamiątkowe medale i dyplomy, a dla trenera drużyny Mateusza Pawłowskiego okazały puchar z gratulacjami za doprowadzenie drużyny na ligowe podium. Młodzi zawodnicy otrzymali także piłki z autografem Jakuba Błaszczykowskiego, które zorganizował Tomasz Ciesielski.

Drużyna trampkarzy występowała w składzie: Klamski Maksymilian, Barszcz Łukasz, Wosik Jakub, Lemański Wojciech, Ciesielski Krzysztof, Przetak Igor, Chrobot Tymon, Tomzik Emil, Cichoń Dominik, Grabowski Przemysław, Bogacki Wiktor, Jaros Michał, Gradek Maciej, Frącisz Filip, Syrek Wiktor, Uchnast Michał i Mieczysław Karmelita.

Imponujące są wyniki wygranych meczów przez Polonię: z Wartą Mstów 6:0, z Olimpią Truskolasy 11:0, z Piastem Przyrów 7:0, z Lelovią Lelów 4:3, z Wartą Mstów 8:1, z Olimpią Truskolasy 17:2, z Piastem Przyrów 12:0 i z Lelovią Lelów 3:1.

Trener Mateusz Pawłowski komentuje: „To była wbrew pozorom ciężka runda dla nas, ponieważ graliśmy w dwóch ligach i kalendarz gier był bardzo skomplikowany. Nieraz graliśmy dwa mecze w ciągu trzech dni. Gratuluję chłopcom, ponieważ ciężko pracowali na ten wynik i zdają sobie sprawę, że to tylko mały krok do spełnienia swoich marzeń. Cieszy na pewno fakt, że w każdym meczu byliśmy drużyną dominującą, która kontrolowała w każdej strefie i sektorze boiska. Mam nadzieję, że kilku zawodników z tego składu zacznie rozwijać się w największych akademiach w Polsce, w których będą mogli konkurować z najlepszymi. Ja chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wspierali drużynę przez cały sezon”.