Boks News NewsEkstra

Zawodnik Polonii Poraj z tytułem Mistrza Śląska Młodzików w boksie

W dnach 23 i 24 kwietnia 2022 r. w Katowicach odbyły się I Mistrzostwa Śląska Młodzików w Boksie. Klub San Paulo – sekcja bokserska Polonii Poraj zgłosiła dwóch czternastoletnich zawodników: Mateusz Wcisło i Robert Czechowski.

Jak relacjonuje ks. Zbigniew Dudek: Mateusz niestety nie miał przeciwnika, więc tytuł Mistrza Śląska w wadze do 66 kg w/g regulaminu wakuje. Robert Czechowski w wadze do 70 kg w finale zmierzył się z Krzysztofem Sieprawskim. Stoczył z nim bardzo zażartą walkę. We wszystkich rundach miał lekką przewagę, ale dużą krzywdę wyrządzały mu proste ciosy przeciwnika w nos. Po walce gdy usłyszał że decyzją sędziów wygrał jednogłośnie na punkty spontanicznie ze łzami w oczach podskoczył do góry. W walce pokazał duże umiejętności bokserskie, hart ducha, a przygotowując się poświęcił dużo czasu i siły przed turniejem.
W ciągu 22 letniego istnienia klubu jest to pierwsze Mistrzostwo zdobyte przez naszego ministranta. Zdobyliśmy 9 tytułów wicemistrza. Bardzo dziękuję Bogu i Robertowi Czechowskiemu, a także trenerowi Rafałowi Maszczykowi. Przy tej radosnej okazji, serdecznie dziękuję sponsorom za przekazanie nam 1 % podatku, za co nasi bokserzy i bokserki modlą się przed i po każdym treningu.
Serdecznie dziękuję prezesowi firmy Eco-World z Masłońskiego Sebastianowi Dumie, za nagrodę ufundowaną dla naszego mistrza.

ks. Zbigniew Dudek

Informacja o treningach:
Sekcja bokserska klubu LKS Polonia Poraj zachęca wszystkich do poznania tajnik boksu. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-19.30 w sali sportowej w Budynku Wielofunkcyjnym w Masłońskim. Śmiało można na nie przyjść, by zobaczyć, jak wygląda prawdziwy bokserski sparing.
Informacji udziela kierownik sekcji bokserskiej ks. Zbigniew Dudek, tel. 605 313 524.
Serdecznie zapraszamy po bokserskie doświadczenia!