LKS Polonia Poraj

Ostatnia kolejka

Kolejka nr:10   
LKS Przemsza Siewi ...1 - 3Gwarek Ornontowice
Piast II Gliwice0 - 1MKS Myszków
Szczakowianka Jawo ...0 - 1KS Ruch Radzionkó ...
Warta Zawiercie2 - 3RKS Grodziec
Śląsk Świętoch ...4 - 2RKS Raków II Cz-w ...
Sparta Lubliniec1 - 2Polonia Łaziska G ...
Polonia Poraj2 - 1Górnik Piaski
Sarmacja Będzin1 - 1Szombierki Bytom
* kliknij na druzyne aby otrzymac statystki pojedynkow

Następna kolejka

Kolejka nr:11   
Górnik Piaski - LKS Przemsza Siewi ...
Polonia Łaziska G ... - Polonia Poraj
RKS Raków II Cz-w ... - Sparta Lubliniec
RKS Grodziec - Śląsk Świętoch ...
Szombierki Bytom - Warta Zawiercie
KS Ruch Radzionkó ... - Sarmacja Będzin
MKS Myszków - Szczakowianka Jawo ...
Gwarek Ornontowice - Piast II Gliwice
  • PDF

Row Rybnik

  • środa, 23 sierpnia 2017 10:28
  • Wpisany przez prezes

Mocno zmieniona albo lepiej przebudowana drużyna kobieca Polonii Poraj rozpoczęła swój 5 sezon w III lidze kobiet, w największej w Polsce III lidze. Do rozgrywek przystąpiło aż 16 zespołów.

 

Wszyscy sympatycy naszej drużyny wiedzą, że w letnim okienku transferowym doszło do największych zmian  w historii istnienia sekcji. Nasze szeregi opuściły kolejno Figuła Kinga – zakończyła przygode z piłką, Polańska Daria, Sobczak Agnieszka, Słaboń Agnieszka – transfer do MKS Myszków, Golis Magdalena- transfer do Polonii Bytom, Studzińska Magdalena i Kimla Zuzanna – nie wznowiły treningów z pierwszym zespołem. Cześć z tych zawodniczek tworzyła trzon drużyny, która w zeszłym sezonie do samego końca, bo aż do meczów barażowych walczyła o awans do II ligi. W myśl przysłowia „co nas nie zabije, to nas wzmocni” zaczęliśmy przebudowę drużyny. Włączyliśmy do pierwszej drużyny nasze najzdolniejsze juniorki- Placek, Guła, Rajczyk, Dudek, Krzyczmonik. Kuszone przez inne kluby Przyborowska i Bereza decydują się pozostać w zespole, a z pomocą przychodzą także: była reprezentantka woj. śląskiego i jedna z naszych najzdolniejszych wychowanek Zuzanna Kot, była reprezentantka Polski Ewelina Bojakowska, która postanawia wznowić swoją przygodę z piłką właśnie u nas – skuszona fantastyczną atmosferą w Porajskiej drużynie oraz transfer „last minute” z Gola Częstochowa – Chmielewska Martyna (rocznik 2001).  Po krótkim okresie przygotowawczym przystępujemy do rozgrywek zmotywowani jak chyba jeszcze nigdy! Mamy w tym sezonie wiele do udowodnienia, wiemy ze nie będzie łatwo ale jesteśmy drużyną – razem możemy wszystko !

Pierwszy mecz i od razu bardzo trudny rywal rezerwy drużyny ROW Rybnik - to właśnie z rybniczankami walczyliśmy w zeszłym sezonie o awans do II ligi. Rybnik to rosnąca potęga piłkarstwa kobiecego zrzeszająca w swoim klubie blisko 100 zawodniczek w różnym wieku. Pech chce, że przybywają do nas w prawie kompletnym II ligowym składzie z doskonałymi Słowaczkami (Sykorova, Michaldova). Wychodzimy na boisko wiedząc, że czeka nas trudna przeprawa. W wyjściowej 11 meldują się między innymi: Julia Białas rocznik 2003, Karina Przyborowska rocznik 2001, Martyna Bereza w bramce rocznik 2001. Z ławki wchodzą Milena Rajczyk rocznik 2003, Chmielewska Martyna rocznik 2001. Jak widać drużyna jest mocno odmłodzona, ale w nowej rzeczywistości Porajanki odnalazły się doskonale - raz za razem rozbijając ataki faworyzowanych rybniczanek. Bramkę tracimy po perfekcyjnie wykonanym rzucie rożnym w 17 minucie meczu strzelcem Daria Pluta, w 25 minucie jest 0-2  po faulu naszej Kapitan Pauliny Kowalskiej w polu karnym na świetnie dysponowanej tego dnia Anecie Szymanowskiej, rzut karny na bramkę zamienia po raz kolejny Daria Pluta. Porajanki do końca meczu bronią się już bezbłędnie rozbijając ataki rywali oraz stwarzając sporadyczne zagrożenie pod bramką dziewczyn z Rybnika.

Rezerwy ROW-u wyjeżdżają z 3 punktami, jednak my wiemy, że nasza praca idzie w dobrym kierunku, nie jest to dla nas porażka a lekcja z której znając nasze dziewczyny wyjdziemy jeszcze silniejsi i jeszcze bardziej zmotywowani. W niedziele mierzymy się z kolejnymi rezerwami tym razem Wodzisławia Śląskiego – zapowiada się kolejna trudna przeprawa!

Zachęcamy również do przeczytania artykułu na stronie drużyny ROW Rybnik, jest tam kilka ciepłych słów o naszej pracy i o tym jak jesteśmy postrzegani w światku kobiecej piłki.

http://tsrow.pl/2-0-w-poraju-ciekawy-mecz/

 

.