LKS Polonia Poraj

Ostatnia kolejka

Kolejka nr:15   
RKS Raków II Cz-w ...0 - 1LKS Przemsza Siewi ...
RKS Grodziec1 - 4Polonia Łaziska G ...
Szombierki Bytom3 - 0Górnik Piaski
KS Ruch Radzionkó ...2 - 0Polonia Poraj
MKS Myszków3 - 0Sparta Lubliniec
Gwarek Ornontowice1 - 0Śląsk Świętoch ...
Piast II Gliwice2 - 3Warta Zawiercie
Szczakowianka Jawo ...0 - 3Sarmacja Będzin
* kliknij na druzyne aby otrzymac statystki pojedynkow

Następna kolejka

Kolejka nr:   
  • PDF

Nasi bokserzy z medalami!

  • czwartek, 26 października 2017 07:10
  • Wpisany przez Administrator

Dwóch naszych młodych bokserów, Paweł Balwierz i Jakub Bokwa, reprezentujących sekcję bokserską klubu LKS Polonia Poraj, wróciło z VI Mistrzostw Polski Młodzików im. Pawła Szydły w Boksie z medalami.

 

Fot.: Jolanta Lisowska, UG Poraj

Jakub Bokwa i Dawid Balwierz stanęli na podium VI Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie

Paweł Balwierz i Jakub Bokwa idą jak burza. Po udanym występie na XXI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego w Częstochowie (16-17.09.2017 r.), podczas którego zwrócili na siebie uwagę trenera Ryszarda Dziopy, zostali powołani do Reprezentacji Śląska Młodzików.

Tym samym wzięli udział w VI Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły w Boksie, które odbyły się w dniach 11-15 października w Tarnowie Podgórnym. W zawodach wystartowało w sumie 111 zawodników reprezentujących 59 klubów z 14 Okręgowych Związków Bokserskich. Wychowankowie trenera ks. Zbigniewa Dudka z sekcji bokserskiej LKS Polonii Poraj reprezentowali nasz śląski region.

Jakub Bokwa zmierzył się z rówieśnikami w kategorii do 72 kg, natomiast Paweł Balwierz w nieco cięższej wadze do 76 kg. Obaj bez większych kłopotów awansowali do półfinałów.

Jakub Bokwa trafił tam na bardziej doświadczonego od siebie Dawida Brzezińskiego z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i niestety przegrał z nim przez nokaut techniczny w drugiej rundzie zgłoszony przez sędziego ringowego. Ostatecznie nasz zawodnik został sklasyfikowany na trzecim miejscu i tym samym zdobył brązowy medal krajowego czempionatu.

Swoją półfinałową walkę z Błażejem Konszewiczem (SKB Energa Czarni Słupsk) w kategorii do 76 kg Paweł Balwierz wygrał na punkty (3:0) bez większych kłopotów. W starciu o złoto zmierzył się z Piotrem Olszewskim z KS Raszyn. Niestety, tu role się odwróciły i sędziowie punktowali dla pięściarza spod Warszawy. Tym samym Paweł zdobył srebro, co jest ogromnym sukcesem 14-letniego zawodnika z Masłońskiego.

Obaj podopieczni ks. Dudka po występach zebrali bardzo dobre oceny za wspaniały styl walki. 
Dlatego wierzymy, że to dopiero początek wspaniałej drogi po kolejne sukcesy. 
Za naszych zawodników trzymamy kciuki!

 


Fot.: Jolanta Lisowska, UG Poraj

Jakub i Paweł prezentują swoje mistrzowskie trofea 

Pełne wyniki VI Mistrzostw Polski Młodzików im. Pawła Szydły w Boksie można znaleźć tutaj.

 

 

Informacja o treningach:

Kierownik sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj
zaprasza wszystkich chętnych poznania tajnik boksu na zajęcia. 
Szczegółowych informacji udziela ks. Zbigniew Dudek, tel. 605 313 524.

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-20.30 
w sali sportowej w Budynku Wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Masłońskiem.

Serdecznie zapraszamy na sparingi!

 

.