Ostatni mecz!

• niedziela, 26 listopada 2017 07:44
  • Wpisany przez prezes

Polonia- Śląsk Świętochłowice 2:1 (1:1)

W ostatnim meczu rundy jesiennej (zaległa VII kolejka), nasi zawodnicy pokonali Śląsk Świętochłowice, który zamierza być na podium IV ligi. Na szczęście nasi zawodnicy grali dobrze i zasłużenie wygrali, chociaż trzeba napisać, że rozmiary zwycięstwa muszą martwić, biorąc pod uwagę naszą skuteczność. Tyle "setek" i okazji co mieliśmy w tym meczu, to już dawno nie mieliśmy. A goście, grając przeciętnie w pierwszej połowie, choć od 35' cisnęli, strzelili bramkę wyrównującą do szatni, i w drugiej połowie mimo tego, że przeważaliśmy cały mecz, to mieli poprzeczkę w 88' i mogli jeszcze zremisować. Ale po kolei. Od początku dominowaliśmy na miękkim boisku tego dnia w Poraju. Stwarzaliśmy sobie okazję za okazją, aż Rafał Skwarczyński świetnym strzałem po "długim" pokonał bramkarza Śląska. Potem były "setki" Patryka Mendeli i Sławka Piwińskiego i niezliczona ilość okazji i nic. A pod koniec oierwszej połowy goście przycisnęli. Nasza defensywa czuwała, ale w  44' świetny strzał oddał zawodnik gości i było 1:1.  Nasi się nie załamali i po przerwie znów zaatakowali. Już w 46' po strzale Mateusza Kozłowskiego obrońca Śląska wbił piłkę do własnej siatki. Potem trwała wymiana akcji z obydwu stron, choć to nasi mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki. Niestety, tego dnia byliśmy bardzo nieskuteczni, i to się mogło zemścić na nas. Na szczęście w tej rundzie zanotowaliśmy trochę mniej remisów niż na wiosnę i dzięki temu, zimę spędzimy na szóstej pozycji w tabeli. Zapraszamy naszych kibiców do śledzenia przygotowań drużyny do rundy wiosennej.

Polonia: Grzywa- Płatkowski, Dankowski, Mizgała, Nowak- Skwarczyński, Psonka, Swatek, Piwiński (84' Konieczko), Kozłowski (74'Kaziszyn)- Mendela