Okręgówka

Polonia Poraj 1(1)-(0)2 Sparta Szczekociny

Od straty punktów rozgrywki ligowe rozpoczeli nasi pilkarze. Sparta nieoczekiwanie okazala się przeciętnym przeciwnikiem i praktycznie od samego początku optyczną przewagę na boisku posiadala Polonia. W pierwszej części …

to nasi zawodnicy częściej stwarzali groźne sytuacje pod bramką przeciwnika a goście jedynie kilka razy zdolali odpowiedzieć niebezpiecznymi kontratakami. W 38 minucie Marcin Żelichowski debiutujący w barwach Poraja silnym strzalem z lewej strony nie dal szans bramkarzowi Sparty i Polonia schodzila na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Druga odslona nie zmienila zasadniczo obrazu gry, ale w 75 min sędzia po kontrowersyjnym starciu Mariusza Sikorskiego z zawodnikiem gości podyktowal rzut karny dla przyjezdnych. Sparta skrzętnie wykorzystala możliwość wyrównania stanu meczu a wynik remisowy mimo ataków Poloni utrzymywal się prawie do 90 min. Wtedy to jedna z kontr przyniosla Szczekocinom zwycięską bramkę a Polonii odebrala szansę zdobycia w inauguracyjnym spotkaniu choćby jednego punktu.


Polonia zagrala w skladzie: M.Sikorski – L.Oglaza, A.Żak, L.Bialaszczyk, M.Jakubiec – A.Tkacz, M.Żelichowski, D.Rajczyk, M.Czechowski – T.Skibicki, M.Cichoń ( K.Zaręba )