Okręgówka

Wygrana w Olsztynie

Nasi zawodnicy wygrali na trudnym terenie w Olsztynie 0:1. Przez pierwsze 15 minut mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy którzy nie schodzili z naszej połowy poloniści w tym okresie gry nie mieli żadnej dogodnej sytuacji do oddania celnego strzału. Gdy zawodnicy Sokoła spuścili z tonu do głosu doszli nasi zawodnicy i zaczeli wyprowadzac groźne kontry.

Sytuacji dogodnych nie wykorzystali m.in. M.Jakubiec, K.Sobota i T. Skibicki. Pod koniec pierwszej połowy skuteczny kontratak przeprowadził lewą stroną Marcin Żelichowski będąc już w polu karnym został nieprawidłowo powstrzymany przez zawodnika gospodarzy sędzia w tym momencie wskazał na wapno do piłki podszedł Tomasz Skibicki i skutecznym strzałem pokonał bramkarza Sokoła  do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie mecz przebiegał podobnie jak w pierwszej stroną atakującą był Sokół a poloniści tylko ograniczali się do kontr i po kilku takich akcjach powinni zdobyć bramkę lecz zawiodła skuteczność. Ostatnie 10 minut meczu przypominało bicie głową w mur zawodników Sokoła Olsztyn. Wynik nie uległ zmianie tak wiec wygrana na wyjeździe jest cenną zdobyczą.


Polonia: M.Sikorski – M.Jakubiec, M.Czechowski,  Ł. Białaszczyk, Ł. Ogłaza(87′ W. Budzikur) ,- J.Sobota, D. Rajczyk(86′ P. Ogłaza), M. Żelichowski, A. Żak – T.Skibicki(88′ M.Jabłoński), M. Cichoń(70′ R.Nietresta)