Okręgówka

Zaległy mecz na remis

Polonia Poraj 0-0 Skra Częstochowa

W środę rozegrany został zaległy mecz piątej kolejki odwołany w pierwotnym terminie z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie było zacięte i  (….)

żadna z drużyn nie zdołała uzyskać przekonującej przewagi. Klarownych sytuacji bramkowych w przeciągu całych 90 minut było jak na lekarstwo i wydaje się, iż jedna zdobyta bramka mogła by przesądzić o zdobyciu lub utracie trzech punktów. Obydwie drużyny postawiły na bezpieczną obronę i zgodnie z założeniami nie pozwalały rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi. Niebezpiecznie w polach karnych robiło się jednynie podczas wykonywania stałych fragmentów gry, kiedy piłka wędrowała w gączsz zawodników i wszystko zdarzyć się mogło. W końcówce spotkania większe zdeterminowanie gospodarzy wzięło górę a Skra ograniczyła się do szybkich kontrataków. Atmosferę podgrzało też kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego które nie mogły mieć co prawda większych konsekwencji a obniżyły noty arbitra poprawnie prowadzącego całe spotkanie. Podział punktów jest rozstrzygnięciem sprawiedliwym i kompletu punktów przyjdzie szukać obu ekipom w najbliższych potyczkach.

POLONIA  : Mariusz Sikorski – Paweł Kwoka, Michał Czechowski, Adrian Żak, Michał Jakubiec – Michał Cichoń (80′ Paweł Pala), Jakub Sobota, Adam Cichoń, Łukasz Ogłaza – Tomasz Skibicki, Adam Kamela (55′ Marcin Jabłoński)