Okręgówka

Kolejna wygrana

Piast Przyrow 1 (0) : (2) 3 Polonia Poraj

Kolejne już spotkanie w lidze rozgrywali zawodnicy Polonii. Tym razem ich przeciwnikem był zespół środka tabeli "Piast" Przyrów. Po ostatnim remisie przed własną publicznością poloniści chcieli się zrehabilitować i dopisać kolejne 3 punkty. Od początku meczu…

Polonia grała defensywnie licząc na kontry szybkich napastników. W pierwszej części gry spotkania optyczną przewagę miał zespół z Przyrowa, który nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji do zdobycia gola a że nie wykorzystane sytuacje się mszczą szybko się o tym przekonali. W 23 minucie meczu na środku boiska piłkę stoperowi Piasta odebrał Adam Dynus popędził na bramkę oddając strzał po którym piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców a skuteczną dobitką popisał się napastnik Polonii Tomasz Skibicki strzelajac gola obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Od tego momentu obrona Piasta popełniała coraz więcej błędów i po jednym z nich w polu karnym został bezpardonowo powstrzymany Jakub Sobota. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Adam Cichoń zamieniając go na bramkę. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza cześć spotkania. Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga polonistów czego efektem była kolejna bramka z boku boiska dośrodkował Paweł Kwoka a nieudaną próbę złapania na spalonym gości wykorzystał Michał Jakubiec. Od tego momentu dominacja Porajan była ewidentna i w odstępie kilku minut dogodnych sytuacji nie wykorzystali T.Skibicki i M.Jakubiec. W ostatnich 10 minutach honorową bramkę zdobyli gospodarze przeprowadzając składną akcję z prawej strony boiska a całą sytuację wykończył ładnym strzałem z 20 metrów zawodnik Piasta. Po końcowym gwizdku sędziego goście schodzili z boiska bogatsi o 3 jakże cenne punkty.

Polonia: Sikorski M. – Kwoka P.(87′ Polak G ), Czechowski M., Jakubiec M., Ogłaza Ł. – Cichoń M.(85’Pala P.), Dynus A.(83’Gurbała D.), Cichoń A., Jabłoński M.(89′ Makuch M.),- Skibicki T., Sobota J.