Okręgówka

30 sekund do szczescia !

Skra Częstochowa  2(1) – (1)2  Polonia Poraj

Sobotnie spotkanie naszego zespołu z wysoko notowaną częstochowską Skrą dostarczyło chyba wszystkim kibicom przybyłym na obiekt przy ul. Loretańskiej sporej dawki emocji. Pierwsza część meczu toczyła się zdecydowanie pod dyktando Polonistów, którzy z dużą determinacją atakowali na bramkę przeciwnika i ograniczyli jego poczynania do ……. (…)

sporadycznych wypadów pod swoją bramkę. Przewagi jaką posiadała drużyna z Poraja nie odzwierciedlił jednak wynik kończący pierwszą odsłonę zawodów. Gospodarze już w 6 min. zdołali bowiem otworzyć wynik meczu za sprawą dość kontrowersyjnego rzutu karnego i już od samego początku dali Polonii sygnał do bardzo ofensywnej postawy i prób odrobienia straty bramkowej. Mimo wcześniej stworzonych dogodnych sytuacji, bramkę wyrównującą udało zdobyć się przyjezdnym dopiero w 28 min. Piłki wrzuconej z autu na wysokości pola karnego nie sięgnął Tomek Skibicki, ale nadbiegający tuż za nim Kuba Sobota huknął już z całej siły i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Po przerwie ofensywa Polonii trwała dalej i w 63 min. nieporozumienie w szykach obronnych Skry z zimną krwią wykorzystał Janusz Pawlik wyprowadzając Porajan na zasłużone prowadzenie. Determinacji i mądrości w grze starczyło jednak do 75 min. a ostatni kwadrans to już spora przewaga Skry, która uparcie dążyła do zdobycia bramki dającej remis. Kiedy już wszyscy na boisku z niepokojem spoglądali na sędziego a doliczony czas gry dobiegał końca, na desperackie wstrzelenie piłki wpole karne zdecydował się jeden z Częstochowian. Piłka minęła gęsto ustawionych w polu karnym Polonistów i trafiła na nogę nadbiegającego napastnika, który ku ich rozpaczy pewnie umieścił ją w siatce. Tuż po wznowieniu gry sędzia zakończył ten niezwykle emocjonujący pojedynek i Polonia choć bliska była zwycięstwa musiała przełknąć gorycz remisu.

POLONIA : Mariusz Sikorski – Michał Jakubiec, Michał Czechowski, Andrzej Tkacz, Łukasz Ogłaza – Łukasz Goniak (69′ Michał Cichoń), Adam Cichoń, Jarosław Adamczyk (74′ Adrian Żak), Jakub Sobota – Adam Dynus (61′ Janusz Pawlik), Tomasz Skibicki (80′ Marcin Jabłoński) .