Okręgówka

Pierwsze punkty !!!

Polonia Poraj  2(1) – (1)1  Znicz Kłobuck

Emocjonujący przebieg miało spotkanie trzeciej ligowej kolejki miedzy Polonią a zespołem z Kłobucka . Z Polonistów zeszło już ciśnienie związane z pierwszymi występami na wyższym poziomie rozgrywek i powoli zaczynają już grać bez debiutanckiej tremy. Od samego początku spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i gorąco bywało zarówno po jednej jak i po drugiej stronie boiska. Jako pierwsi skuteczni okazali się przyjezdni, którzy …. (….)

składną akcję całego zespołu i wrzutkę z lewej strony boiska zakończyli strzałem przy którym Grzegorz Kopacz nie miał nic do powiedzenia. Mecz w tym okresie przybrał dla Polonistów bardzo niekorzystny obrót, gdyż lekko cofnięta i niebezpiecznie kontrująca drużyna Znicza dość skutecznie rozbijała ich ataki a i sami Porajanie nie potrafili znaleźć recepty na zdobycie wyrównania. Sztuka ta udała im sie dopiero w 35 min., kiedy po jednym z rzutów rożnych wykonywanych przez Adama Cichonia piłkę próbował wybijać obrońca przyjezdnych a ta po wysokim lobie trafiła na głowę Andrzeja Pawłowskiego który kieruje ją do bramki. Pierwsza część zakończyła się zasłużonym chyba remisem, ale wydarzenia na boisku przepowiadały kolejne bramki w drugich 45 min. Po przerwie obraz gry zasadniczo się nie zmienił. Trwała wymiana ciosów, tyle tylko że tym razem skuteczniejsi okazali się gospodarze. Rozgrywający tego dnia bardzo dobry mecz Jakub Sobota w 75 min. przedarł się odważnym rajdem w pole karne i płaskim strzałem zmusił do kapitulacji pewnie jak dotąd spisuącego się golkipera Znicza. Ostatni kwadrans spotkania to nieudane próby doprowadzenia do remisu ze strony piłkarzy Kłobucka i kontrataki Polonii, które kilkakrotnie mogły zakończyć się podwyższeniem rezultatu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy i to oni zdołali zapisać swoje pierwsze punkty w klasyfikacji.

Polonia zagrała w składzie : Grzegorz Kopacz – Michał Jakubiec, Andrzej Pawłowski, Andrzej Tkacz – Jakub Sobota (89′ Adrian Żak), Adam Cichoń, Janusz Pawlik, Jarosław Adamczyk, Mariusz Warmuziński – Tomasz Skibicki (85′ Paweł Kwoka), Michał Cichoń (80′ Adam Dynus)

Bramki dla Polonii :  Andrzej Pawłowski . Jakub Sobota