Okręgówka

Victoria odprawiona z kwitkiem !

Polonia Poraj  2(1)-(0)1  Victoria Częstochowa

Dla Polonistów priorytetem jest liga a po niedzielnym potknięciu w Niegowej drużyna musi już przygotowywać się do pojedynku z Unią. Puchar Polski w którym Porajanie trafili na częstochowską Victorię był doskonałą możliwością przetarcia się na tle bardzo wymagającego przeciwnika. To że trener Kołaczyk nie mógł skorzystać ze wszystkich podstawowych graczy dało też możliwość pokazania się zawodnikom czekającym na swoją szansę wywalczenia sobie miejsca w podstawowej jedenastce. Czwartoligowcy do Poraja przyjechali po zwycięstwo dlatego też ich skład nie odstawał znacząco od ligowego a to zapowiadało niezłe pucharowe emocje. (……)

Mecz rozpoczął się od ataków drużyny przyjezdnej, która najwidoczniej chciała szybko uzyskać prowadzenie aby potem móc spokojnie kontrolować przebieg meczu. Nic jednak nie wychodziło czwartoligowcom w realizacji swych założeń a dobrze ustawiona obrona Polonii skutecznie rozbijała ataki rywala. Tego dnia receptą na sukces miał być dla gospodarzy szybki i skuteczny kontratak i taki scenariusz w pełni udało się zrealizować podopiecznym Krzysztofa Kołaczyka już w 15 min meczu. Wtedy to po solowej akcji faulowany w polu karnym był Mariusz Warmuziński a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Adam Cichoń. Po wznowieniu Victoria w dalszym ciągu była w ofensywie a Polonia realizowała swój plan. W ten sposób wynik ustalony w piętnastej minucie utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą część gry. Po przerwie trener Kuczera dokonał w składzie przyjezdnych aż czterech zmian które miały zmienić dotychczasowy obraz meczu, jednak w dalszym ciągu goście nie potrafili skutecznie zakończyć żadnego ze swych ataków. Za to Poloniści powtórnie pokazali jak niebezpieczni potrafią być w kontrataku i po kolejnym szybkim ataku Mariusz Warmuziński zakręcił obrońcami Victorii i bez problemów umieścił piłkę w siatce (70 min.). Kibice zgromadzeni na meczu przecierali oczy ze zdumienia a na boisku rozpoczęła się już walka gospodarzy o utrzymanie korzystnego rezultatu. Dopiero w 80 min. goście zdołali zmniejszyć straty i po ładnym strzale zza pola karnego zdobyli bramkę kontaktową. Jednak już do samego końca spotkania nie udało im się wyrównać. Spotkanie zakończyło sie zatem zwycięstwem Polonii, która przechodzi do dalszego etapu rozgrywek pucharowych.      

"Polonia" zagrała w składzie : Grzegorz Kopacz – Michał Jakubiec, Andrzej Pawłowski, Michał Czechowski (50′ Łukasz Ogłaza), Adrian Żak – Michał Cichoń (60′ Marcin Mirek), Jarosław Adamczyk, Adam Cichoń, Mateusz Caban (55′ Paweł Kwoka) – Mariusz Warmuziński, Jakub Sobota (70′ Paweł Pala).  

Bramki dla Polonii : Adam Cichoń, Mariusz Warmuziński

"Victoria" zagrała w składzie : Kamil Włodarczyk – Dawid Jankowski, Sebastian Synoradzki, Jakub Ciekot – Łukasz Kotas (46′ Leopold Kużyński), Sławomir Piwiński, Norbert Janusz, Cezary Mazurkiewicz, Mariusz Kubanek (46′ Tomasz Stefański) – Tomasz Szymczak (46′ Rados), Kamil Ścisłowski (46′ Przemysław Chobot)