Okręgówka

"Sparingi"

Polonia Poraj  8(3)-(0) Orzeł Przybynów

Mija czwarty tydzień przygotowań naszej drużyny do wiosennych rozgrywek. Po wewnętrznych grach kontrolnych przyszedł czas na rozegranie sparingu. Pierwszym przeciwnikiem Polonistów byli piłkarze Orła Przybynów a mecz rozegrany został w Choroniu, gdzie swoje ligowe spotkania rozgrywa Polonia-Stokrotka II .  (…..)

Jedynie w pierwszym kwadransie mecz miał w miarę wyrównany przebieg a akcje przenosiły się wahadłowo pod obydwie bramki. Później goście zepchnięci zostali do defensywy i padać zaczęły bramki. W pierwszej odsłonie do siatki Orła trafiał dwukrotnie J.Pawlik a jednego gola ładnym strzałem z 20 metrów zdobył M.Warmuziński. Po krótkiej przerwie zespoły wznowiły grę, a Porajanie zdobywali kolejne trafienia pogrążając rywala kolejnymi pięcioma bramkami (A.Cichoń x2, J.Pawlik, J.Adamczyk, A.Pawłowski). Poloniści grali szybciej, często na jeden kontakt co sprawiało rywalowi ogromne trudności w defensywie a w efekcie przyniosło w pełni zasłużone wysokie zwycięstwo.

POLONIA : Paweł Pala – Łukasz Ogłaza, Andrzej Pawłowski, Adrian Żak, Adam Cichoń – Damian Jastrząbek, Jarosław Adamczyk, Mariusz Warmuziński (80′ Jakub Sobota), Marcin Jabłoński (46′ Dawid Gurbała) – Jan Pawlik, Tomasz Skibicki (75′ Marcin Mirek).

bramki dla Polonii : Jan Pawlik , Adam Cichoń , Mariusz Warmuziński , Jarosław Adamczyk , Andrzej Pawłowski .

Polonia Stokrotka II  1(1)-(2)4  Victoria II Częstochowa

W przygotowaniach przedsezonowych bierze udział liczna bo około trzydziestoosobowa grupa zawodników. Dlatego też tego samego dnia rozegrany został drugi mecz kontrolny w którym przeciwnikiem naszego zespołu były rezerwy częstochowskiej Victorii. W tym spotkaniu górą byli goście a dla naszej drużyny bramkę zdobył Jakub Sobota.

Polonia : G.Kopacz – P.Kwoka, M.Byrski, A.Socha, D.Gurbała – G.Konieczko, M.Mirek , D.Rajczyk , K.Jędrkiewicz – J.Sobota (P.Pala), M.Szecówka

bramka dla Polonii :    Jakub Sobota