Okręgówka

Ostatni sprawdzian

KS Stradom Częstochowa  3(2) – (1)1  Polonia Poraj  [fot. galeria]

W swoim ostatnim sprawdzianie przed zbliżającymi się rozgrywkami Poloniści musieli uznać wyższość czwartoligowego KS Stradom Częstochowa. Gospodarze przez znaczną część meczu przeważali dokumentując to trzema zdobytymi bramkami. W pierwszej części tempo gry było dość szybkie, gdyż podmokłe tego dnia boisko pozwalało jeszcze na swobodne poruszanie się po placu gry. Pierwsza bramka padła już na początku spotkania, kiedy nieobstawiony gracz Stradomia bez problemów przyjął piłkę w polu karnym i strzelił obok interweniującego Grzegorza Kopacza. (…….)

Od tej pory gra toczyła się przy optycznej przewadze gospodarzy, którzy znacznie częściej stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Mimo to wyrównującego gola zdobyli Porajanie, kiedy piłkę w pole karne dośrodkował Adam Cichoń a akcję skutecznym strzałem z głowy zakończył Andrzej Pawłowski. Jeszcze przed przerwą kolejny raz na prowadzenie wyszli Częstochowianie, którzy po rzucie rożnym i błędzie bramkarza zdołali zwycięsko zakończyć pierwszą odsłonę spotkania. W drugiej części warunki gry z każdą minutą stawały się gorsze a nasiąknięta jak gąbka murawa coraz bardzie wchodziła w nogi zawodnikom. Mimo to przewaga nadal leżała po stronie gospodarzy a jej wynikiem była kolejna bramka. Rezultat 3-1 utrzymał się jednak do samego końca i obydwu drużynom pozostał już tydzień na poprawienie ostatnich niedociągnięć w grze.

Polonia zagrała w składzie : Grzegorz Kopacz – Andrzej Tkacz, Andrzej Pawłowski, Krzysztof Nalepa, Michał Jakubiec – Łukasz Ogłaza (55′ Adrian Żak), Jarosław Adamczyk, Adam Cichoń (80′ Dawid Gurbała), Damian Jastrząbek (65′ Marcin Jabłoński) – Michał Cichoń (60′ Mateusz Szecówka), Tomasz Skibicki ( 70′ Marcin Mirek)

bramka dla Polonii : Andrzej Pawłowski