Okręgówka

Bundesliga

Stokrotka Polonia II Poraj  6(4) – (0)3  LZS Goleniowy

W drugiej kolejce rundy rewanżowej Stokrotka Polonia II Poraj podejmowała dzisiaj LZS Goleniowy. Pierwsza część spotkania przebiegała zdecydowanie pod dyktando gospodarzy którzy udokumentowali swoją dużą przewagę zdobyciem aż czterech goli. Strzelcem trzech z nich był Adam Dynus a jedną bramkę po błędzie bramkarza zdobył Jan Pawlik(…….)

W drugiej połowie wiatr w żagle chwycili goście i wykorzystując błędy w obronie naszej drużyny strzelili dwie bramki. Stokrotka Polonia II Poraj nie pozostała jednak dłużna rywalowi i wyprowadzając kolejny skuteczny atak doprowadziła do wyniku 5-2. W 75 minucie Paweł Pala złapał piłkę w polu karnym po podaniu własnego zawodnika i sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni. Piłkarze gości nie potrafili tego wykorzystać. Co sie jednak odwlecze to nie uciecze i za kilka sekund sędzia odgwizdał kontrowersyjny rzut karny. Bramkarz gospodarzy  dobrze wyczuł intencje rywala lecz ten uderzył tak pewnie i silnie obok słupka, że nie dał szans naszemu golkiperowi. Od tego momentu gra zaczęła się robić nerwowa . Pod koniec spotkania niezawodny w pojedynkach główkowych Michał Czechowski po rzucie rożnym zdobył jednak bramkę ustalającą wynik meczu na 6-3. W końcówce spotkania piłkę mógł jeszcze parę razy w siatce umieścić Jacek Gadziński lecz sztuka ta niestety mu się nie udała a mecz zakończył się zasłużonym wysokim zwycięstwem gospodarzy.

Stokrotka-Polonia II zagrała w składzie : Paweł Pala – Paweł Kwoka, Michał Czechowski, Przemysław Ogłaza (55 Jacek Gadziński), Michał Byrski (80 Jerzy Stefaniak),Grzegorz Konieczko (60 Marcin Mirek) ,Damian Rajczyk, Marcin Jędrzejewski, Łukasz.Ogłaza (70 Mateusz Caban) – Jan Pawlik, Adam Dynus .

Bramki : Adam Dynus , Jan Pawlik , Michał Czechowski