Okręgówka

Derby dla Unii !

Unia Masłońskie  1(0) – (0)0  Polonia/Stokrotka Poraj

Tempa nabierają rozgrywki o mistrzostwo klasy "B". W tej kolejce nasza Polonia/Stokrotka wybrała się na derbowe spotkanie z sąsiadem zza miedzy – Unią Masłońskie. Jak zawsze potyczki tych dwóch drużyn niosą ze sobą wyjątkowe emocje i gromadzą dużą rzeszę kibiców. Nie inaczej było i tym razem. Mecz od samego początku toczył się na zasadzie przebijania piłki z jednej strefy obronnej do drugiej, gdzie obydwa zespoły próbowały szukać swoich szans na uzyskanie prowadzenia. Pierwsi klarowną sytuację do zdobycia gola mieli gospodarze kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał głową Zbigniew Placek a instynktowną obroną popisał się Paweł Pala. Po kilkunastu minutach nieznaczną przewagę uzyskała drużyna z Choronia, która coraz częściej zaczęła zagrażać bramce strzeżonej przez Piotra Judę. (….)

Najlepszą sytuację do otwarcia wyniku przyjezdni mieli tuż przed przerwą, kiedy atak prawą stroną boiska zainicjował Michał Cichoń, wbiegł rozpędzony w pole karne jednak nie zdołał zakończyć swojej akcji podaniem do doskonale ustawionych w polu karnym napastników. Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie. Nadal nieznaczna przewaga leżała po stronie graczy z Choronia, ale stwarzane przez nich sytuacje wciąż nie kończyły się bramkami. Najpierw strzał Adama Dynusa w sobie tylko wiadomy sposób wybronił Piotr Juda, w chwilę później o mały włos piłkarz Unii sam nie umieścił piłki w siatce oddając strzał w poprzeczkę własnej bramki a po kilku minutach piłkę zmierzającą do siatki niemalże z linii bramkowej wybił ofiarnie Jakub Sobas. W chwilę później na czystą pozycję wychodził Jacek Gadziński, ale zamiast podciągnąć piłkę jeszcze kilkanaście metrów oddał strzał z odległości która nie mogła przynieść powodzenia. Kiedy już kibice przybyli na to spotkanie godzili się powoli z bezbramkowym remisem jedną z ostatnich akcji przeprowadzili gospodarze i po faulu tuż przy bocznej linii pola karnego uzyskali możliwość wykonania stałego fragmentu gry. Dośrodkowana w pole karne piłka trafiła na głowę nieobstawionego Zbigniewa Placka a ten mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans golkiperowi Polonii/Stokrotki. Do końca spotkania pozostał już tylko doliczony czas gry, który nie pozwolił już przyjezdnym na skuteczną odpowiedź. Za nami kolejne derby Gminy Poraj, tym razem na konto Unii, która wzięła rewanż za jesienną porażkę w Choroniu.

Polonia/Stokrotka zagrała w składzie : Paweł Pala – Michał Byrski, Adrian Żak (85′ Grzegorz Polak), Marcin Jabłoński, Łukasz Ogłaza – Michał Cichoń (70′ Przemysław Ogłaza), Marcin Jędrzejewski, Damian Rajczyk, Damian Jastrząbek (65′ Grzegorz Konieczko) – Adam Dynus, Jacek Gadziński (89′ Adam Pluta) .