Okręgówka

Wazne punkty

 MLKS Woźniki   2  (1)-(2)  4  Polonia Poraj

W niedzielne popołudnie drużyna Polonii Poraj wybrała się na mecz do Lubszy gdzie swoje mecze rozgrywa zespół MLKS Woźniki. Początkowe minuty meczu to obustronne badanie sił. W 7 min meczu z prawej strony rzut wolny wykonywali poloniści a dokładnie Adam Cichoń , piłka została zagrana w pole karne gospodarzy a tam najlepiej zachował się Tomasz Skibicki, który zdobył bramke głową pokonując bramkarza gospodarzy. Nie mineły trzy minuty a …  (……)

Porajanie stracili prowadzenie. Zawodnik z Woźnik zdecydował się na strzał z ok 25 metrów, a bramkarz Polonii tak niefortunnie odbił piłkę przed siebie, że ta spadła wprost pod nogi nabiegającego zawodnika gospodarzy, który wyrównał wynik meczu. Po tej bramce gra toczyła się w środku pola. Około 20 min rzut rożny wykonywali Poloniści a precyzyjna wrzutka Adama Cichonia zakończona została bramką, którą zdobył Jakub Sobota. Do nieprzyjemnej sytuacji doszło w 25 minucie meczu w polu karnym Polonii Jakub Sobota zderzył się głową z zawodnikiem gospodarzy i przez kilka minut obaj zawodnicy leżeli zamroczeni na murawie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po wznowieniu mecz został przerwany, ponieważ na murawę wjechała karetka pogotowia zabierając nieprzytomnego Jakuba Sobotę oraz zawodnika gospodarzy, którzy ucierpieli w starciu w pierwszej połowie. Po kilku minutach mecz został wznowiony i w tej jego części przewaga należała do Polonistów, którzy udokumentowali to bramkami. W 65 min meczu kolejny rzut rożny wykonywał Adam Cichoń a precyzyjną główką popisał się Michał Czechowski. W 71 minucie kolejna akcja w wykonaniu gości i pada następna bramka, którą zdobywa po solowym rajdzie Tomasz Skibicki.  Gospodarze nie mając już nic do stracenia zdecydowanie zaatakowali czego efektem była bramka zdobyta w 80 minucie meczu. Końcówka była bardzo nerwowa ponieważ sędzia doliczył 9 minut w związku z przerwą jaka nastąpiła na początku drugiej połowy w 95 min w kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym gości sędzia dyktuje rzut karny a Michał Czechowski dostaje drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę. Do piłki oddalonej o 11 metrów podchodzi zawodnik z Woźnik ale przytomną interwencją popisuje sie Grzegorz Kopacz broniąc oddany strzał i rehabilitując się za wpadkę na początku meczu. Poloniści wygrali bardzo ważny mecz, który przybliża ich do utrzymania pewnej pozycji w lidze Okręgowej.

Polonia zagrała w składzie: G.Kopacz, – M.Jakubiec, M.Czechowski, K.Nalepa, A. Tkacz, – M.Cichoń(75\’ D.Jastrząbek), J.Sobota(46 J.Adamczyk), A.Cichoń(89\’ A.Pawłowski) M.Warmuziński, – T.Skibicki, J.Pawlik

Bramki dla Polonii:  Tomasz Skibicki, Jakub Sobota , Michał Czechowski