Okręgówka

OKIEM TRENERA

Runda wiosenna za nami. Jak Pan ją ocenia ?

Rundę wiosenną jak i cały sezon uważam za udany. Drużyna wykonała plan minimum czyli utrzymała się w lidze okręgowej. Moim zdaniem brakło nam koncentracji w ostatnich meczach gdzie można było zdobyć jeszcze kilka cennych punktów. Mimo wszystko uważam że chłopakom należą się słowa uznania mając na uwadze, że ostatnio graliśmy w lidze okręgowej 13 lat temu.

Ostatnie mecze były bardzo … nazwijmy to – zróżnicowane. Sukcesy odnoszone z czołowymi drużynami tabeli i punkty tracone z ligowymi średniakami. Co Pana zdaniem wpłynęło na tak różną postawę Polonii ?

To co powiedziałem wcześniej – koncentracja. Do każdego meczu trzeba podchodzić na 100%, inaczej meczu się nie wygra. Gdyby do spotkania z teoretycznie słabszym przeciwnikiem podejść tak jak do meczu z rywalem z góry tabeli to myślę że pierwsza piątka była by w zasięgu.  (………)


Czy wśród Pana podopiecznych jest zawodnik, który zasługuje na szczególne wyróżnienie za postawę w tym sezonie ?

Uważam ze cała drużyna zrobiła krok do przodu. Na uznanie zasługuje na pewno postęp Michała Cichonia, który na wiosnę zagrał kilka naprawdę dobrych spotkań. Cieszy też wejście do drużyny 16-latka Mateusza Szecówki któremu udało się nawet strzelić pierwszą swoją bramkę w seniorach. Chciałbym wyróżnić jeszcze jednego zawodnika "wiecznie młodego" Andrzeja Tkacza który był, jest i będzie wzorem do naśladowania dla młodych adeptów piłki nożnej. Jego osobowość i zaangażowanie w grę jest godna podziwu. Praktycznie każdy z zawodników zrobił większy lub mniejszy postęp nie mniej jednak w każdym z nich drzemią jeszcze duże możliwości.

Czy planowane są wzmocnienia w klubie a jeśli tak to na jakich pozycjach ?

Rozmowy prowadzone są z trzema zawodnikami, jednak nie chciałbym podawać za wcześnie ich nazwisk. Dla mnie ważne jest by z obecnej drużyny nikt nie odszedł, a jeśli ktoś dołaczy to będzie tylko na plus.

Który z wiosennych meczy najgorzej Pan wspomina a który ocenia Pan najwyżej ?

Na pewno najgorszym występem można uznać mecz w Kaletach ….. Natomiast jednym z lepszych występów na wiosnę był mecz z Truskolasami , chociaż … dobrym widowiskiem było też spotkanie z Jednością Boronów.

Czego by sobie Pan życzył w nadchodzącym sezonie ?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia czyli udana jesień, obóz w okresie zimowym, a następnie walka o górne rejony tabeli. Uważam, że pierwsza piątka jest w zasięgu.

Jak ocenia Pan z perspektywy czasu zimowy obóz przygotowawczy ? Czy pobyt w Darłowie pozwolił trenerom na lepsze przygotowanie zespołu do rundy rewanżowej ?

Zdecydowanie tak. Chłopaki poznali się lepiej co nie jest bez znaczenia, nowi zawodnicy szybko zaaklimatyzowali sie w drużynie i co najistotniejsze mogliśmy w bardzo dobrych warunkach skupić się nad przygotowaniem do rundy wiosennej. Na duży plus trzeba zaliczyć trzy rozegrane sparingi, które stały na bardzo dobrym poziomie i pozwoliły zawodnikom uwierzyć, że potrafią naprawde grać w piłkę, a nie tylko ją kopać.

Na kiedy planuje Pan rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu i jak będą one przebiegały ?

Treningi wznawiamy 13 lipca o godz. 18.00, mamy zaledwie 4 – tygodnie na przygotowanie się do sezonu. Zamierzamy rozegrać 5-sparingów, dużą uwagę zwrócimy w dalszym ciągu na grę w defensywie całej drużyny. Na wiosnę było już lepiej niż jesienią, lecz ciągle jest jeszcze dużo do zrobienia.

Czy fakt istnienia drugiej drużyny, która jako Polonia/Stokrotka rozgrywa swoje mecze w częstochowskiej klasie "B" ma pozytywny wpływ na pracę z dużą grupą zawodników dla Pana i trenera Andrzeja Pawłowskiego ?

Oczywiście że tak. Zawodnicy którzy siedzą na ławce rezerwowych w lidze okręgowej idą grać do drugiej drużyny i pomagają swoim kolegom. Cieszą nas wszystkich wyniki osiągane przez "Stokrotkę", myślę że duży wpływ na nie miały treningi z pierwszą drużyną i wspomniany wcześniej obóz. Atmosfera panująca pomiędzy 1 i 2 drużyną jest bardzo dobra i ona również miała niebagatelny wpływ na wyniki obydwóch drużyn. Podziękowania za współprace należą się również Andrzejowi Pawłowskiemu z którym rozumieliśmy się doskonale w czasie meczów i na treningach.

Uprzejmie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów …