Okręgówka

PRACOWITE SOBOTNIE POPOLUDNIE

Polonia Poraj  2(0) – (1)1  Sokół Zabrzeg  ( www.lks.zabrzeg.net.pl )


Polonia/Stokrotka Poraj  3(2) – (0)0  KS Częstochówka

Wyjątkowo pracowicie spędzili sobotnie popołudnie piłkarze Polonii. Trenerzy zaplanowali na 21 lipca dwa mecze sparingowe, aby dać szansę rozegrania gry kontrolnej wszystkim swoim podopiecznym. Pierwszym przeciwnikiem drużyny z Poraja był zespół występujący na co dzień w  bielskiej Lidze Okręgowej – Sokół Zabrzeg . Drużyna prowadzona przez znanego wszystkim z pierwszoligowych boisk Adama Krygera zajęła w sezonie 06/07 siódme miejsce w swojej lidze, jednak w nadchodzących rozgrywkach stawia sobie znacznie poważniejsze cele. Ekipa została solidnie przemeblowana a zespół zasiliło aż sześciu czeskich graczy, którzy sprowadzeni zostali z myślą o natychmiastowym awansie, a w niedalekiej przyszłości nawet o walce o III ligę.  (……….)

Poloniści przystąpili do spotkania z Sokołem po pierwszym tygodniu przygotowań w którym już rozegrali dwa sparingi oraz odbyli zajęcia na boisku i siłowni.  Spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków Sokoła, którego piłkarze grali szybką i bardzo ofensywną piłkę. Poloniści ograniczali się w tym okresie gry do zabezpieczania tyłów i sporadycznie zagrażali bramce przyjezdnych. W efekcie pierwsza część gry toczyła się pod dyktando gości, którzy udokumentowali swą przewagę zdobyciem bramki. Po przerwie obydwaj trenerzy dokonali planowanych zmian a zespoły przystąpiły do rozegrania kolejnych 45 min. W drugiej odsłonie przyjezdni spuścili nieco z tonu a coraz śmielej zaczęli poczynać sobie gospodarze. Odważniejsza gra Polonii dość szybko przyniosła skutek i niebawem doszło do wyrównania. W pole karne Sokoła wbiegł odważnie Jakub Sobota i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Niedługo później Poloniści cieszyli się już z prowadzenia, bo po szybko rozegranej akcji w polu karnym rywala na listę strzelców wpisał się Tomek Skibicki.  Mimo upału mecz toczony był  w szybkim tempie a zawodnicy do samego końca walczyli o kolejne trafienia. Sztuka ta nie udała się już jednak żadnej ze stron i po dobrym spotkaniu mecz zakończył sie zwycięstwem Polonii.

Polonia : Kopacz Grzegorz – Andrzej Tkacz, Andrzej Pawłowski, Adrian Żak (46\’ Damian Jastrząbek), Michał Jakubiec – Łukasz Głowacki, Adam Cichoń, Krzysztof Cybulski, Jakub Sobota  – Tomasz Skibicki, Mariusz Warmuziński (46\’ Jan Pawlik)

Sokół : Cevenka Jiri – Distel Rafał, Neuman Vladimir, Krecmer Antonin, Maj Mariusz, Ulehla Marek, Świerzy Sebastian, Pokusa Tomasz, Karut Damian, Kryger Adam, Chmielniak Dominik, Burnos Łukasz, Hdy Zdenek, Sochoka Karael, Dziuk Błażej, Sikora Mateusz, Hamerlak Grzegorz.   

bramki dla Polonii : Sobota Jakub , Skibicki Tomasz


W drugi spotkaniu które rozpoczęło się tuż po meczu z Sokołem Polonia/Stokrotka zmierzyła się z drużyną KS Częstochówka . Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy i zakończyło się ich zasłużonym zwycięstwem. Bramki dla naszego zespołu zdobyli :

Mateusz Szecówka
Paweł Pala

Polonia / Stokrotka : Popielak – Paweł Kwoka, Damian Jastrząbek (46\’ Dawid Bednarski), Michał Byrski, Grzegorz Polak – Paweł Pala, Kamil Jędrkiewicz, Tomasz Pawłowski, Grzegorz Konieczko – Mateusz Szecówka, Jan Pawlik .