Okręgówka

B-undesliga na start !

Polonia/Stokrotka Poraj  3(2) – (0)2  Victoria II Częstochowa

We wtorkowe popołudnie podopieczni Andrzeja Pawłowskiego rozegrali ostatni sparing przed inauguracją sezonu w B-undeslidze. Przeciwnikiem był zespół rezerw Victorii, który w tym sezonie będzie grał jako beniaminek w klasie A. Początkowe minuty to obustronne badanie sił z lekka przewagą zawodników z Częstochowy. Po ok 20 minutach gry coraz śmielsze ataki przeprowadzali zawodnicy gospodarzy czego efektem ( …. dalej )

była bramka zdobyta przez młodego Mateusza Szecówkę. Kolejne akcje przeprowadzane przez rezerwy Poraja były już dużo dokładniejsze niż w pierwszej części meczu co zaowocowało drugą bramką zdobyta tym razem przez  Adama Dynusa, który pokonał bramkarza strzałem z narożnika pola karnego. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. W przerwie trener Andrzej Pawłowski dokonał kilku zmian w składzie, a że zmiennicy nie odstawali poziomem od swoich poprzedników udowodnili zdobywając kolejnego gola. Zawodnik Victorii nieprzepisowo zatrzymał przed polem karnym Pawła Palę a do piłki ustawionej na 17 metrze podszedł Adam Dynus i strzałem z rzutu wolnego zdobył swoją drugą bramkę. Przy wyniku 3:0 dla gospodarzy w ich grę wkradło się zbytnie rozluźnienie. Około 70 minuty w sytuacji sam na sam z bramkarzem Victorii bramki nie strzelił Łukasz Głowacki i szybko wyprowadzona kontra przez częstochowian przyniosła im bramke kontaktową i w tym momencie sprawdziło sie stare powiedzenie, że … nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak było po niespełna minucie. W końcówce meczu padła druga bramka dla Victorii po złym wybiciu obrońcy.

Polonia/Stokrotka: Popielak Kamil (46\’ Woźniak Dawid) – Byrski Michał (46\’ Stefaniak Paweł), Polak Grzegorz, Jakubiec Michał, Ogłaza Łukasz – Konieczko Grzegorz, Głowacki Łukasz, Pawłowski Tomasz (60\’ Jędrzejewski Marcin), Jędrkiewicz Kamil (46\’ Bednarski Dawid) – Dynus Adam, Szecówka Mateusz (46\’ Pala Paweł) 

Bramki dla Polonii/Stokrotki :  Szecówka Mateusz  Dynus Adam