Okręgówka

Zlapali drugi oddech ….

Płomień Kuźnica Marianowa  1(1)-(3)3  Polonia Poraj   

Po serii trzech porażek w lidze piłkarze Polonii udali się na mecz z Płomieniem, który w poprzedniej kolejce poległ w Truskolasach aż 9:1. Nasz zespół pojechał do Kuźnicy Marianowej by szukać kolejnych, tak bardzo potrzebnych punktów. Warunki atmosferyczne jakie panowały podczas wczorajszego spotkaniu przypominały te z meczu w Kłobucku. Boisko było bardzo grząskie a w niektórych miejscach pojawiły się spore kałuże. Poloniści od pierwszych minut wyszli na mecz bardzo zdeterminowani aby odnieść zwycięstwo. Szybko poukładana gra i przejęta inicjatywa w środkowej strefie boiska przyniosła efekt w postaci gola. Rzut rożny wykonywał Adam Cichoń a precyzyjnym strzałem głową bramkę zdobył Jakub Sobota. Po kilku minutach powinna paść druga bramka dla naszego zespołu, ale nonszalanckie zachowanie napastników nie przyniosło spodziewanego skutku. Niedługo po tej akcji Płomień wyprowadza kontrę i zdobył bramkę na 1:1 której autorem był Ściebior. Od tego momentu podrażnieni poloniści zaczęli jeszcze bardziej zdecydowanie atakować bramkę gospodarzy i na efekty nie trzeba było długo czekać. ( … dalej )

Na prowadzenie Polonistów wyprowadził Tomasz Skibicki, który stojąc tyłem do bramki rywala oddał skuteczny strzał głową. Jeszcze przed przerwą idealne zagranie Tomasza Skibickiego pozwoliło na zdobycie trzeciego gola przez Mariusza Warmuzińskiego. W tej części gry przewaga Polonii powinna zakończyć się zdobyciem przynajmniej dwóch kolejnych bramek, ale brakło trochę zimnej krwi przy wykańczaniu sytuacji. Na drugą połowę goście wyszli z takim samym nastawieniem jak w pierwszej odsłonie. Od samego początku ruszyły ataki na bramkę Płomienia. Ponieważ żadna z sytuacji jakie mieli poloniści (a było ich o wiele więcej niż w pierwszej połowie) nie zakończyła się bramką, wynik końcowy nie uległ zmianie a mógł być bardzo okazały. To zwycięstwo poprawiło trochę nastroje w drużynie i z optymizmem pozwala oczekiwać na następne ligowe pojedynki.

Polonia grała w składzie: Kopacz Grzegorz – Głowacki Łukasz, Jakubiec Michał, Cichoń Adam, Tkacz Andrzej – Cichoń Michał, Sobota Jakub, Kulej Bartosz, Warmuziński Mariusz – Skibicki Tomasz, Jan Pawlik .

Bramki dla Polonii: Sobota Jakub , Skibicki Tomasz , Warmuziński Mariusz

Bramka dla Płomienia: Ściebior