Okręgówka

Przegrane derby

Polonia Poraj  1(0)-(1)2  Jura Niegowa 

Sobotni mecz derbowy zapowiadał się na typowe spotkanie walki i tak też wyglądał. Obie drużyny zbyt dogodnych sytuacji w tym meczu nie miały a spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszej połowie strzałów na bramkę (dalej..)

nie było zbyt wiele za to żółtych kartek było sporo. W 40 minucie za drugą żółtą kartkę przedwcześnie spotkanie musiał opuścić zawodnik Jury, który dość brutalnie potraktował Mariusza Warmuzińskiego. W 45 minucie meczu rzut wolny przy końcowej lini pola karnego wykonują goście a centrę na bramkę zamienia Dorobisz. Bramka do szatni nie wróżyła nic ciekawego dla Porajan. W drugiej odsłonie meczu bardziej zdecydowanie zaatakowali poloniści i tym sposobem stwarzali sobie dogodne sytuacje. Po kilku takich okazjach goście wyprowadzają kontrę i zdobywają w 70 minucie bramkę na 2:0 autorstwa Arkadiusza Lamcha. Po tej bramce nie pozostało nic innego jak tylko rzucić się do szaleńczej pogoni za wynikiem. Po kilku minutach pada bramka kontaktowa przy której bez winy nie był bramkarz Wilk, który się poślizgnął i nie złapał piłki uderzonej przez Michała Jakubiec. Do końca meczu wynik już nie ulega zmianie i derbowe spotkanie wygrywają piłkarze Jury Niegowa.

Polonia grała w składzie: Kopacz Grzegorz (ż) – Jakubiec Michał(ż), Jastrząbek Damian(ż), Czechowski Michał, Tkacz Andrzej – Cichoń Michał, Cichoń Adam (46\’ Sobota Jakub), Warmuziński Mariusz, Kwoka Paweł (38\’ Szecówka Mateusz) – Jan Pawlik (ż), Skibicki Tomasz

Bramka dla Polonii: Jakubiec Michał