Okręgówka

Puchar Polski

POLONIA PORAJ  1(0)-(3)RAKÓW CZĘSTOCHOWA 

W dniu dzisiejszym nasz zespół "Polonia" Poraj rozegrała mecz cwierćfinałowy z drużyną KS "Raków" Częstochowa, która występuje na szczeblu III ligi. Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando rakowian ( …. dalej )

lecz przy odrobinie szczęścia w pierwszej połowie wynik mógłby być remisowy. Pierwszą bramkę zdobył już w 8 minucie Damian Sołtysik wykorzystując niefrasobliwość obrońców gospodarzy. Duża część meczu toczyła się w środku pola i po jednym ze sprytnych zagrań środkowych pomocników Polonii w 30 minucie meczu w sytuacji sam na sam Daniel Ruciński nie zdołał pokonać Grzegorza Cyrulińskiego. Kilka minut to się zemściło a dokładniej w 45 minucie meczu rzut rożny wykonywali goście i w zamieszaniu na polu karnym bramkę zdobył Jarosław Trepka.  W doliczonym czasie gry po faulu Andrzeja Pawłowskiego na 20 metrze bramkę bezpośrednio zdobył Piotr Bański. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i goście dominowali na boisku. W 56 minucie mecz Polonia miała rzut rożny, którym wykonawcą był Kamil Jędrkiewicz a a dobrze zakończył strzał głową Paweł Pala.  W 75 min  meczu prostopadłe podanie otrzymał Grzegorz Skawara, który nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył na 4:1.  W 80 min. meczu wynik spotkania ustalił Damian Sołtysik zdobywając swoją drugą bramkę a piąta dla Rakowa.

Skład Polonii :  Kopacz G. – Pala P., Pawłowski A., Szczepaniak K., Tkacz A., – Pawlik J., Szczepaniak N., Szczepaniak R.(46\’ Jakubiec M), Jędrkiewicz K.(75\’ Cichoń M.).- Skibicki T.( 60\’ Jastrząbek Damian), Ruciński D. (70\’ Szecówka M.)

Skład Rakowa : Cyruliński – Jankowski, Trepka, Mastalerz, Kowalczyk – S. Pluta, Skwara, Gliński, Bański, Foszmańczyk – Sołtysik

Widzów : ok 200

w tym ok 150 z Rakowa