Okręgówka

Sparing

Polonia Poraj  3(1)-(2) KS Myszków

 Nie mają odpoczynku zawodnicy Polonii i po wtorkowym meczu  PP z Rakowem przyszła kolej na sparing z wyżej notowanym KS Myszków, który rozgrywa swoje mecze w IV lidze śląskiej. Mecz został zaplanowany na godzinę 15:30 lecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem ze względu na późny dojazd gości. W pierwszej połowie mecz toczył się pod lekkie dyktando gości i to oni pierwsi ( … dalej )

zdobyli bramkę w 15 minucie meczu po stracie piłki na 40 metrze. Kilka minut później gospodarze mieli swoje sytuacje ale zabrakło zimnej krwi w wykończeniu dogodnych sytuacji a to zemściło sie w 30 minucie kiedy piłkę na 20 metrze przejął zawodnik Myszkowa i umieścił piłkę w siatce przy biernej postawie bramkarza, który był źle ustawiony. Nie upłynęło kilka minut a bramkę dla Polonii zdobył Daniel Ruciński wykorzystując prostopadłe podanie Marcina Mirka. W drugiej połowie mecz toczył sie w środkowej strefie boiska i każda z drużyn miała kilka dogodnych sytuacji na zmianę wyniku. Dopiero w 67 min bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył Kamil Suliński. Odpowiedz porajan była szybka i po kilku minutach po faulu w polu karnym na Norbercie Szczepaniaku gola z "wapna" zdobył Tomasz Skibicki. W 85min padło wyrównanie a szarżującego w polu karnym Janka Pawlika nieprzepisowo powstrzymał obrońca myszkowian. Na lini 11 metrów ponownie piłkę ustawił Tomasz Skibicki i zdobył wyrównującą bramkę. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

 

Skład Polonii: Woźniak Dawid(46\’ Kopacz Grzegorz) – Jastrząbek Damian(46\’ Skibicki Tomasz), Pawłowski Andrzej (60\’ Jabłoński Marcin), Szczepaniak Krzysztof, Tkacz Andrzej – Jakubiec Michał, Szczepaniak Norbert, testowany zawodnik, Mirek Marcin (46\’ Jędrkiewicz Kamil) – Pawlik Jan, Ruciński Daniel (75\’ Szecówka Mateusz)

Bramki dla Polonii: Rucińśki Daniel , Skibicki Tomasz