Okręgówka

Cenne zwyciestwo !

Polonia Poraj 3 (1) -2 (0) Unia Kalety
Kibice, którzy wybrali się w sobotnie popołudnie na mecz Polonii z Unią Kalety zapewne nie żałowali tej decyzji i obejrzeli pojedynek trzymający w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego prowadzącego te zawody. Pierwsza część meczu przebiegała pod lekkie dyktando gospodarzy, którzy częściej inicjowali swoje ataki natomias goście groźne kontratakowali oraz stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry. Po jednym z takich stałych fragmentów piłka nawet  ( … więcej )

wpadła do bramki polonistów lecz przy dobitce zawodnika z Kalet sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał bramki. Około 35 minuty Porajanie wyszli na prowadzenie za sprawą Norberta Szczepaniaka, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Polonia na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. Na drugą część gospodarze wyszli z nadzieją, że szybko zdobędą drugą bramkę i będą kontrolować przebieg meczu. Już pierwsza akcja drugiej odsłony mogła to potwierdzić, gdyż rzut rożny wykonywali Polonisci a goście dwa razy wybijali piłkę z linii bramkowej chroniąc swój zespół przed utratą bramki. Od tego momentu gospodarze zaczęli bardziej atakować bramkę Unii znacznie narażając się na kontry. W 70 minucie meczu padła druga bramka dla Porajan której autorem był Janek Pawlik. Po tym golu goście zaczęli bardziej atakować bramkę strzeżoną przez Grzegorza Kopacza. Po kilku minutach Unia zdobyła kontaktowego gola i zmniejszyła stratę do jednej bramki. Podbudowani takim obrotem sprawy goście raz po raz wyprowadzali groźne ataki i w 80 minucie meczu dopięli swego zdobywając wyrównująca bramkę po błędzie naszego bramkarza, który stał zbyt daleko od swojej bramki i został przelobowany. Taki obrót sprawy podrażnił ambicje gospodarzy a i na trybunach dało się odczuć niezadowolenie. W 87 minucie rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Szczepaniak Krzysztof idealna centra zakończyła się golem, którego zdobył po raz drugi w tym meczu Norbert Szczepaniak. Goście po tej bramce już się nie podnieśli i cenne trzy punkty zostały w Poraju.

Skład Polonii: Kopacz Grzegorz – Pala Paweł, Pawłowski Andrzej, Szczepaniak Krzysztof, Tkacz Andrzej, – Jakubiec Michał (60\’ Pawlik Jan), Norbert Szczepaniak, Kulej Bartosz (ż)(60\’ Cichoń Michał), Jastrząbek Damian (87\’ Jędrkiewicz Kamil), – Skibicki Tomasz, Ruciński Daniel (ż)

Bramki dla PoloniiSzczepaniak Norbert , Pawlik Jan