Okręgówka

Pogonili Pogon

Pogoń Kamyk   0(0)-(2)4   Polonia Poraj 

Drużyny w Lidze Okręgowej nie zwalniają tempa i po sobotnio-niedzielnych meczach przyszedł czas na środowe spotkania. Nasz zespół wybrał się do Kamyka, gdzie tamtejsza drużyna przed tą kolejką była tuż za Polonią ze stratą dwóch punktów. Podopieczni Krzysztofa Szczepaniaka i Andrzeja Pawłowskiego wyszli na to spotkanie bardzo zmobilizowani i nastawieni na wygraną w tym pojedynku i zmazanie plamy po weekendowej wpadce z Wartą. Od pierwszego gwizdka Polonia nastawiła się na grę z kontry dając pograć drużynie z Kamyka. Taka taktyka przyniosła efekt juz w 15 min meczu a po długim zagraniu do Tomasza Skibickiego, który był nie przepisowo postrzymywany sędzia tego spotkania nie przerwał gry, gdyż piłkę jeszcze zdołał wyłuskać Daniel Ruciński przbiegł z nią kilka metrów i technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Po tej bramce zawodnicy Pogonii ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków, lecz nie przynosiło to odpowiednich skutków. W około 30 minucie Polonia wyprowadza ponownie skuteczną akcje i po wymianie kilku dobrych podań (  dalej…  )

i idealnym dograniu przez Norberta Szczepaniaka pada druga bramka a jej autorem jest Michał Jakubiec, który strzałem w długi róg pokonuje bramkarza gospodarzy. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie do bardziej zdecydowanych ataków przystąpiła po raz kolejny Pogoń a Polonia tego dnia grała swoje czyli grę z kontry. Młody zespół z Kamyka za wszelką cenę usiłowała zmienić niekorzystny dla siebie wynik spotkania raz za razem atakując bramkę w której stał Grzegorz Kopacz. W 65 minucie jest już 3:0 po precyzyjnym wykonaniu rzutu rożnego gola zdobywa Michał Czechowski. Gospodarze mieli jeszcze szanse na zmianę wyniku w meczu lecz nawet sytuacja sam na sam z bramkarzem nie przyniosła nam zmiany rezultatu a Grzegorz Kopacz tylko w sobie wiadomy sposób obronił ten strzał. Co nie udało sie gospodarzom udało się Polonii w 78 min. Szybką kontrę wyprowadza Daniel Ruciński ośmieszając w polu karnym obrońce i bramkarza zdobywa bramkę ustalając wynik meczu na 4:0. Wynik mógł być wyższy a nawet powinien być wyższy, lecz napastnik przyjezdnych nie wykorzystał dogodnej sytuacji będąc sam na sam z bramkarzem. Już w sobotę kolejne spotkanie tym razem Polonia będzie podejmować Liswartę Popów.

Skład Polonii : Kopacz Grzegorz – Pala Paweł (ż)., Pawłowski Andrzej, Czechowski Michał, Tkacz Andrzej – Cichoń Michał, Kulej Bartosz (75\’ Mirek Marcin), Szczepaniak Norbert, Jakubiec Michał – Ruciński Daniel ( 80\’ Pawłowski Tomasz), Skibicki Tomasz.

Bramki dla PoloniiRuciński Daniel , Jakubiec Michał , Czechowski Michał