Okręgówka

Ruszyla Liga Okregowa !!!

Polonia Poraj  3(2)-(0)Unia Kalety  

W miniony weekend ruszyły rozgrywki Ligi Okręgowej. Nasz zespół na inaugurację nowego sezonu podejmował na własnym boisku drużynę Unii Kalety. Poloniści podeszli do meczu ogromnie skupieni i od samego początku z ogromnym zaangażowaniem ruszyli do ataków na bramkę rywala. Cała pierwsza połowa spotkania toczyła się pod znakiem dużej przewagi gospodarzy. Już w 7 min. Poloniści mogli otworzyć wynik spotkania, kiedy po dośrodkowaniu Tomasza Skibickiego piłka trafiła na głowę Daniela Rucińskiego a jego strzał minimalnie minął słupek bramki. ( … dalej )

Dwie minuty później w polu karnym idealnie odnalazł się Krzysztof Szczepaniak, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem gości posłał piłkę ponad bramką. Polonistów nie zrażały pierwsze niewykorzystane sytuacje i nadal trwał nieustanny atak na bramkę przyjezdnych. Wreszcie w 20 minucie meczu padł pierwszy gol dla naszej drużyny. Piłka trafiła do bramkarza gości a ten na tyle długo zwlekał z jej wybiciem, że został zaatakowany przez Tomka Skibickiego. Desperacka próba ratowania sytuacji zakończyła się stratą piłki, która trafiła wprost pod nogi Daniela Rucińskiego a ten pewnym strzałem z 25 metrów skierował ją do pustej bramki. Zdobycie prowadzenia nie osłabiło animuszu gospodarzy,  którzy ruszyli z kolejnymi atakami na bramkę przyjezdnych. W 35 minucie meczu piękną dwójkową akcją popisali się Daniel Ruciński i Andrzej Fiedorczuk. Poloniści rozklepali defensywę Unii a całą akcję sfinalizował pewnym uderzeniem Daniel Ruciński strzelając swoją drugą bramkę. Przed przerwą zespół z Kalet jedynie raz zdołał poważnie zagrozić bramce gospodarzy, ale silny strzał napastnika świetnie wybronił Dawid Woźniak. Po 45 minutach Polonia prowadziła zatem 2-0 i to ona dyktowała warunki na palu gry. Początek drugiej odsłony spotkania należał do gości, którzy nie mając nic do stracenia rzucili się do odrabiania strat. Asekuracyjna postawa Polonistów w tym fragmencie gry spowodowała, że Unia zaczęła stwarzać sobie coraz więcej sytuacji strzeleckich. Wreszcie w 55 min. padł gol kontaktowy. Do piłki dośrodkowanej w pole karne najwyżej wyskoczył gracz z Kalet i głową skierował ją do siatki. Utrata gola zmobilizowała chyba podopiecznych Krzysztofa Szczepaniaka do odwrócenia ról na boisku i to oni po raz kolejny zaatakowali. Świetne spotkanie rozgrywał tego dnia bez wątpienia Daniel Ruciński i to on po raz kolejny okazał się być "katem" dla jedenastki z Kalet. Filigranowy napastnik Polonii znowu świetnie odnalazł się w polu karnym i mimo asysty obrońcy skierował piłkę do siatki obok bezradnie interweniującego bramkarza. Dwubramkowa przewaga spowodowała, że nasi gracze spokojnie mogli kontrolować przebieg meczu i nie pozwolili rywalowi na stworzenie sobie sytuacji bramkowych. Sami również nie zdołali już podwyższyć rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Polonia zagrała w składzie : Dawid Woźniak – Andrzej Tkacz, Andrzej Pawłowski, Krzysztof Szczepaniak (80\’ Michał Jakubiec), Paweł Pala – Łukasz Ogłaza (70\’ Kamil Jędrkiewicz), Andrzej Fiedorczuk, Michał Czechowski, Mateusz Gawroński – Tomasz Skibicki (89\’ Tomasz Pawłowski), Daniel Ruciński.

Bramki dla Polonii : Daniel Ruciński 
Bramka dla Unii : Paweł Bździon


W pozostałych meczach …. Do największej chyba niespodzianki pierwszej kolejki rozgrywek doszło w Kłobucku gdzie miejscowy Znicz nie sprostał beniaminkowi z Kamienicy Polskiej i przegrał 1-2. Raków II Częstochowa dość gładko rozprawił się z solidnym jak na Okręgówkę a niedawno jeszcze 4 ligę zespołem jakim jest Jura Niegowa. Trzeci z beniaminków – Skra Częstochowa wysoko, bo aż 3-0 pokonała w wyjazdowym spotkaniu Jedność Boronów. Wysokie zwycięstwo Częstochowian tym bardziej zasługuje na uwagę że przyjezdni prawie przez całe spotkanie grali w dziesiątkę. W dziesięciu stawiali czoła Lotnikowi piłkarze Warty Mstów, jednak im nie starczyło już umiejętności i polegli wysoko bo aż 4-0. W Kamyku Sparta Lubliniec prowadziła już z Pogonią 3-1, ale końcówka należała do gospodarzy i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3-3. Najsłabiej z beniaminków wystartował Orzeł II Babienica, który stracił pięć bramek i komplet punktów na rzecz Kinwey\’a Popów. Zespół z Woźnik również zasygnalizował że wysoka pozycja z ubiegłego sezonu nie była dziełem przypadku i rozpoczął od mocnego uderzenia pokonując Pilicę Koniecpol 4-0. W ostatnim meczu kolejki rozgrywanym w niedzielę kandydat do awansu Lot potykał się z Wartą Kamieńskie Młyny. Faworyt zwyciężył gładko i zdobywając pięć bramek pokazał, że jest w wysokiej formie strzeleckiej.  A oto wszystkie wyniki i strzelcy bramek :

Warta Mstów            0(0)         
Lotnik Kościelec      4
(2) – Prusko (3), Chobot (1)

Kingway Popów                  5(3) Biernacki (1), Borowski (1), Chyra (1), Bociąga (1), Kluba (1)
Orzeł II Psary/Babienica    2
(1) Gorol (1), Cyl (1)

Jedność Boronów    0(0)
Skra Częstochowa   3
(2) Ryś (1), Pietrusiński (1), Woldan (1)

Znicz Kłobuck            1(1) Smolik (1)
Kamienica Polska     2
(0) Góra (1), Szecówka (1)

Pogoń Kamyk       3(0) Wróblewski (2), Janasz (1)
Sparta Lubliniec   3
(1)  Luban (1), Gadecki (1), Brzenska (1)

Raków II Częstochowa    3(3) Sieradzki(1), Sołtysik (1), Pluta (1)
Jura Niegowa                     1
(0) Lamch (1)

MLKS Woźniki        4(2) Zuga (2), Gorol (1), Soral (1)
Pilica Koniecpol     0
(0)

Warta Kamieńskie Młyny   
1
(1) Kaczmarczyk (1)
Lot Konopiska                        
5
(3) Reszel(1), Wlazło (2), Rajek (2)