Okręgówka

Debiut Polonii II

Polonia II Poraj  0-0  KS Częstochówka

W sobotnie popołudnie rozgrywki ligowe zainaugurował zespół rezerw Polonii. Pierwszym rywalem podopiecznych Andrzeja Pawłowskiego w zmaganiach o punkty była Częstochówka. Spotkanie poprzedziła krótka część oficjalna podczas której kapitan drugiej jedenastki z Poraja – Damian Rajczyk odebrał od przedstawiciela CzOZPN pamiątkowy puchar za zdobycie mistrzostwa klasy "B" i awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W chwilę później rozpoczął się mecz, który z uwagi na obfite opady deszczu jakie ostatnio nawiedziły nasz region toczony był w dość ciężkich warunkach ( … dalej ) 

Gra przebiegała raczej pod dyktando gości, którzy dłużej rozgrywali swoje akcje i utrzymywali się przy piłce. Porajanie zastosowali odmienną taktykę , zagrali z kontry i dłuższymi podaniami próbowali uruchamiać swoich zawodników w ofensywie. Po około dwudziestu minutach gry taktyka gospodarzy przyniosła pierwszy efekt w postaci rzutu karnego. Jednak jedenastki nie udało się zamienić na bramkę a strzał z "wapna" doskonale wybronił golkiper Częstochówki – Majchrzak.  W chwilkę później wynik potyczki mógł otworzyć Mateusz Szecówka kiedy piłka po dośrodkowaniu Grzegorza Góreckiego trafiła na głowę młodego napastnika, ale później grzęznąc w kałuży dotoczyła się jedynie do słupka bramki przyjezdnych. Częstochówka również nie pozostawała dłużna rywalom i jeszcze przed przerwą mogła zdobyć swoją bramkę, lecz tym razem dobrze spisał się strzegący bramki Polonii II – Mariusz Sikorski. Druga odsłona meczu mimo usilnych starań z obu stron nie przynosiła zmiany rezultatu. Piłkarze nadal zmagali się z ciężką tego dnia murawą i mimo kolejnych stwarzanych z obu stron sytuacji piłka nie chciała odnaleźć drogi między słupki żadnej z bramek. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, który z perspektywy przebiegu gry wydaje się być zasłużony.

Polonia II Poraj : Mariusz Sikorski – Jerzy Stefaniak (60\’ Łukasz Ogłaza), Grzegorz Polak, Paweł Kwoka, Michał Byrski (46\’ Michał Czechowski) – Marcin Jabłoński, Jan Pawlik, Damian Rajczyk, Marcin Mirek – Mateusz Szecówka, Grzegorz Górecki (55\’ Marcin Jędrzejewski).

KS Częstochówka : Dawid Majchrzak – Arkadiusz Rosa, Jakub Wojtala, Paweł Janecki, Rafał Jędryczkowski – Szymon Słowikowski, Adrian Rak (60\’ Jakub Bieniek), Adrian Struski (80\’ Łukasz Borkowski), Jacek Żurawski – Krystian Piątkowski (75\’ Bartosz Nicewicz), Marcin Kubica (70\’ Jacek Pyzik).