Okręgówka

Nie udala sie wyprawa do Babienicy

Orzeł II Babienica  2(1)-(1)1  Polonia Poraj

Osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników Polonia niestety przegrała wyjazdowe spotkanie ze wzmocnionym zawodnikami III ligowej drużyny Orłem II. W początkowej fazie mecz był obustronnym badaniem sił i gra była bardzo wyrównana, ale już w 8 minucie szybki kontratak Polonistów skutecznym strzałem zakończył Daniel Ruciński. ( … dalej ) 

Po stracie bramki przeważać zaczęli gospodarze i to ich akcje zepchnęły Polonistów do lekkiej defensywy. Korzystnego wyniku nie udało się utrzymać do przerwy i w 25 minucie piłkarze Orła II doprowadzają do remisu, którym zakończyła się pierwsza odsłona. Po wznowieniu gry w drugiej połowie gospodarze uzyskują już znaczącą przewagę i po kolejnych dziesięciu minutach wychodzą na prowadzenie. Mijały kolejne minuty spotkania a Polonia nie potrafiła otrząsnąć się z przewagi rywala i znaleźć skutecznego lekarstwa na odrobienie strat. Dopiero od ostatnie dwadzieścia minut mecz ponownie nabrał wyrównanego charakteru. Akcje toczyły się szybko i naprzemiennie a zagrożenie pod bramkami stwarzali zawodnicy jednej i drugiej drużyny. Losy spotkania mogła odmienić jeszcze akcja Polonistów z 90 minuty kiedy dobre podanie na wolną pozycję dostał Kamil Jędrkiewicz, wyszedł sam na sam z bramkarzem ale nie zdołał umieścić piłki w siatce. Tak więc po zwycięstwie w pierwszej kolejce, dość szybko i chyba niespodziewanie przyszło nam przełknąć gorycz porażki.

Polonia zagrała w składzie : Dawid Woźniak – Paweł Pala, Michał Czechowski, Grzegorz Kopecki, Andrzej Tkacz – Michał Cichoń (46\’ Tomasz Pawłowski), Mateusz Gawroński, Krzysztof Szczepaniak, Łukasz Ogłaza – Marcin Kuczborski (75\’ Kamil Jędrkiewicz), Daniel Ruciński.    

Bramka dla Polonii : Daniel Ruciński