Okręgówka

Pierwsze zwyciestwo !

Polonia II Poraj  3(2)-(0)0  Start Soborzyce

Swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Klasy – A odniosły rezerwy naszego pierwszego zespołu. Podopieczni Andrzeja Pawłowskiego w czwartej kolejce spotkań nie dali szans innemu beniaminkowi rozgrywek – Startowi Soborzyce. Od samego początku mecz toczył się pod dyktando zawodników z Poraja, którzy zepchnęli rywala do defensywy i z rzadka dopuszczali pod własne pole karne. Dość długo bo przez ponad dwadzieścia minut nie udawało się jednak Polonistom udokumentować swojej dużej przewagi zdobyciem bramki. Dopiero w 23 minucie w pole karne gości odważnie wbiegł Michał Jakubiec i został nieprzepisowo powalony na murawę przez obrońcę Soborzyc. Sędzia wskazał na jedenasty metr asam poszkodowany pewnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Startu. ( … dalej )  

Kolejne bramki wydawały się kwestią czasu, bo przewaga gospodarzy nie malała a przyjezdni nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Mariusza Sikorskiego.
Przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę meczu Polonia II zdołała jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie. Tym razem indywidualną akcją popisał się Grzegorz Polak, który ograł obrońców Startu a później płaskim strzałem zmusił golkipera przyjezdnych do kapitulacji. Do przerwy Poloniści prowadzili dwoma bramkami i kontrolowali w pełni dotychczasowe poczynania na placu gry. Po powrocie na boisko sytuacja zasadniczo się nie zmieniła, tyle że pewni swego gospodarze popełnili kilka błędów które mogły kosztować ich utratę gola. W miedzyczasie zdobyli też kolejnego gola, który ostatecznie odebrał nadzieję graczom z Soborzyc. Tym razem dobrą akcją popisał się doświadczony obrońca Polonii – Andrzej Tkacz, który wbiegł z piłką w pole karne rywala a defensorzy Startu po raz drugi musieli ratować sytuację faulem. Tym razem do wykonania jedenastki podszedł kapitan gospodarzy – Damian Rajczyk a jego strzał bez trudu odnalazł drogę do siatki. Niedługo później przyjezdni stanęli przed jedyną poważną szansą na zdobycie honorowego gola. Chwilę zawahania w szykach obronnych Porajan wykorzystał napastnik Startu i po faulu na nim sędzia po raz trzeci w tym meczu wskazał na "wapno". Tyle że nawet tej 100% -owej sytuacji goście nie zdołali zamienić na bramkę. Mimo stworzonych jeszcze kilku sytuacji pod bramką przeciwnika Polonia II również nie powiększyła już swego dorobku bramkowego i mecz zakończył się wynikiem 3-0.

POLONIA II zagrała w składzie : Mariusz Sikorski – Andrzej Tkacz, Adrian Żak, Przemysław Ogłaza, Michał Byrski (70\’ Jerzy Stefaniak) – Grzegorz Polak, Damian Rajczyk, Marcin Jabłoński, Michał JAkubiec – Marcin Kuczborski (46\’ Mateusz Szecówka), Tomasz Pawłowski (75\’ Adrian Sochański).