Okręgówka

JOCKER w talii trenera Pawlowskiego

Olimpia Huta Stara 1(0)-(0)1 Polonia II Poraj

W piątej kolejce spotkań o mistrzostwo Klasy – A rezerwy Polonii wybrały się na spotkanie z Olimpią Huta Stara. mecz od samego początku był wyrównanym widowiskiem i żadna ze stron nie potrafiła osiągnąć optycznej przewagi na placu gry. Pierwsza akcja Polonii II, która mogła przynieść prowadzenie rozegrana została w 15 min. spotkania kiedy Jan Pawlik z łatwością minął kilku obrońców Olimpii i mocnym płaskim strzałem  z ostrego kąta skierował piłkę w pole karne  gdzie trafiła ona na nogę Adriana Sochańskiego. Strzał napastnika poszybował jednak nad poprzeczką bramki.  ( … dalej )

Olimpia również nie pozostawała dłużna przyjezdnym i po chwili dalekie dośrodkowanie z boku boiska trafiło na głowę gracza z Huty Starej, który z pięciu metrów oddał silny strzał głową. Na posterunku jednak był Dawid Woźniak, który popisał się w tej akcji świetnym refleksem.  Do przerwy oba zespoły nie zdołały  uzyskać prowadzenia a kibice mimo dobrego i zaciętego spotkania nie zobaczyli żadnego gola. Po przerwie akcje nadal toczyły się na przemian.Sytuacji bramkowych nie brakowało, ale przełamanie nastąpiło dopiero w 75 min. Na boisku pojawił się Grzegorz Górecki i w tej samej minucie odwdzięczył się trenerowi zdobyciem bramki dającej prowadzenie Polonii II. Od tego momentu przyjezdni zagrali nieco cofnięci a gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Najpierw w 80 minucie strzał Adama Bieli trafił w słupek, ale już 5 minut później piłka po raz drugi w meczu wpadła do siatki. Tym razem jednak po stronie gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę próbował łapać Dawid Woźniak, ale w starciu z zawodnikiem gospodarzy wypuścił ją z rąk a ta trafiła wprost pod nogi gracza Olimpii który strzałem z kilku metrów umieścił ją w siatce. Ostatnie minuty gry nie przyniosły kolejnych bramek i mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Polonia zagrała w składzie : Dawid Woźniak – Łukasz Ogłaza (80\’ Jerzy Stefaniak) , Adrian Żak, Michał Jakubiec, Michał Byrski – Tomasz Pawłowski, Marcin Jabłoński (70\’ Marcin Mirek (Ż)), Damian Rajczyk, Grzegorz Polak – Jan Pawlik (46\’ Bartosz Kulej) , Adrian Sochański (75\’ Grzegorz Górecki)    

Bramka dla Polonii IIGrzegorz Górecki 75\’