Okręgówka

Porazka z vice liderem

MLKS Woźniki  1(0) – (0)0  Polonia Poraj

Dziewiąta kolejka została zaplanowana na środowe popołudnie i nasz zespół wybrał się na mecz do vice lidera rozgrywek ligi okręgowej. Drużyna MLKS-u w tym sezonie gra dość przyzwoicie czego odzwierciedleniem jest miejsce w tabeli. Polonia Poraj gra nie na miarę swoich możliwości i w każdym meczu traci cenne punkty. Mecz w Woźnikach zaczął się od wspołnego badania sił i pierwsze 30 min nie mogło zachwycić zgromadzonej na stadionie publiczności. Gra toczyła się głownie w środkowej strefie boiska a jedyne zagrożenie jakie było pod bramką obydwu drużyn powstawało po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie bliżej zdobycia bramki był zespoł z Poraja po zagraniu obroncy MLKS-u do własnego bramkarza, który wychodząc do piłki poślizgnął się na grząskiej murawie ( dalej … )

Lecz w porę zdołał uchronić swój zespół skutecznym wślizgiem przed linią bramkową. W drugiej odsłonie już na początku meczu padła bramka dla gospodarzy po błędzie obrońcy i czujnym zachowaniu Zugi który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Jak się później okazało to była jedyna bramka tego meczu. W dalszej części meczu przed kolejną stratą gola przez gości uratował słupek. Poloniści też mieli swoje okazje do zdobycia gola lecz brakło wykończenia. Z przebiegu meczu remis w tym spotkaniu nie powinien skrzywdzić żadnej z drużyn, ale to MLKS-s jest bogatszy o 3 punkty a zawodnicy Polonii będą musieli ich szukać w kolejnych meczach.

Skład Polonii: Woźniak D. – Pala P., Pawłowski A., Szczepaniak K., Tkacz A., – Cichoń M., Gawroński M.(75\’ Kuczborski M.) Kopecki G., Jędrkiewicz K., – Skibicki T., Jakubiec M. (83 \’ Sochański A.)

MLKS Woźniki: Nicpoń, Jenel (68. Kołodziejczyk), Gawryś (Zenke 80.), Krupa, Najder, Zaczyński (70. Sarol), Kołtun, Staromłyński,Piekorz, Stachurski, Zuga

Bramka dla Woźnik: Zuga