Okręgówka

Wygrana w Kamyku

Pogoń Kamyk  1(0) – (1)2  Polonia Poraj

Zawodnicy Polonii udali się na mecz do Kamyka z dużymi nadziejami na wygranie tego meczu. Jak do tej pory Pogoń leżała Polonii i w dotychczasowych meczch tylko raz udało się zawodnikom z Kamyka zremisować z polonistami, a w pozostałych meczach górą byli zawodnicy z Poraja. Mecz ten odbywał się w ciężkich warunkach gdyż pogoda nie była łaskawa dla obu drużyn. Mecz rozpoczął się od obopulnego badania sił i toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Po około 20 minutach padła pierwsza bramka w tym meczu a jej autorem był Paweł Pala wykorzystując dobrą centrę z rzutu wolnego. Po tej bramce gospodarze chcieli za wszelką cenę zdobyć wyrównującą bramkę ( dalej … )

lecz na chęciach się tylko skończyło. Pogoń nie miała w pierwszej połowie dobrych okazji do strzelenia gola i bramkarz Polonii nie musiał się wykazywać nadzwyczajnymi interwencjami. Druga odsłona meczu była już dużo ciekawsza z większą ilością podbramkowych okazji. Zespół z Kamyka dość szybko wyrównał a bramkę w 47 minucie strzelił niezawodny Wróblewski. Po tej bramce oba zespoły chciały przechylić szalę zwycięstawa na swoją stronę. Decydująca akcja meczu przeprowadzona była w 65 minucie gdy na solowy rajd zdecydował sie Kamil Jędrkiewicz, który został nie przepisowo powstrzymany w narożniku pola karnego sędzia tego meczu odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Mateusz Gawroński i precyzyjnym strzałem zdobył bramkę dającą prowadzenie Polonii. Od tego momentu gospodarze rzucili się do odrabiania strat i za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Goście w tym momencie czekali na dogodne sytuacji i wyprowadzali kontry po których powinny paść barmki lecz tego dnia napastnicy nie mieli dobrze ustawionych celowników. W samej końcówce meczu sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adrian Sochański, który powinien dobić rywala ale tylko w sobie wiadomy sposób nie strzelił gola. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa cieszyli się goście a gospodarze opuszczali boisko ze spuszczonymi głowami.

Skład Polonii: Woźniak Dawid – Pala Paweł (75\’ Sochański Adrian), Pawłowski Andrzej, Czechowski Michał, Tkacz Andrzej – Cichoń Michał, Gawroński Mateusz, Kopecki Grzegorz, Jędrkiewicz Kamil,- Skibicki Tomasz (64\’ Kuczborski Marcin), Jakubiec Michał (89\’ Mirek Marcin)

Bramki dla Polonii: Pala Paweł , Gawroński Mateusz

Bramka dla Pogoni: Wróblewski