Okręgówka

SPARINGI


Liswarta Lisów  1(1)-(1)2  Polonia Poraj


Dzisiejszego popołudnia Poloniści wybrali się na mecz sparingowy do Lisowa. Gospodarze są liderem lublinieckiej A-klasy więc konfrontacja zapowiadała się ciekawie. Spotkanie z racji fatalnej aury toczyło się w ciężkich warunkach. Na grząskim, błotnistym terenie obydwa zespoły miały spore problemy z dobrym rozegraniem piłki. W pierwszej połowie optyczna przewaga leżała zdecydowanie po stronie Porajan, którzy kilkakrotnie mogli udokumentować ją zdobyciem bramek. Jednak nieskuteczność była tego dnia podstawowym grzechem Polonistów. Zemściło sie to na nich jeszcze w pierwszej części i po jednym z kontrataków gospodarze objęli prowadzenie. Po stracie gola podopieczni Łukasza Stachery zagrali ofensywniej i skuteczniej w efekcie szybko doprowadzili do wyrównania. Dokładną długą piłkę w pole karne posłał Norbert Szczepaniak a tam całą akcję skutecznie zamknął stoper Polonii – Michał Czechowski.

Po przerwie boisko przypominało już bardziej błotnistą maź niż arenę sportowych zmagań a gra ograniczała się w większości do przekopywania piłki na połowę przeciwnika. Nie mniej jednak zawodnicy po obu stronach walczyli ambitnie i stwarzali zagrożenie pod obiema bramkami. Liswarta po jednej z akcji wywalczyła sobie rzut karny, którego nie zdołała jednak zamienić na gola. Za to po drugiej stronie Poloniści wykorzystali jedną z kilku 100%-owych sytuacji i zdobyli zwycięskiego gola. Tym razem dobrze w polu karnym odnalazł się Norbert Szczepaniak i spokojnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy

Po przerwie boisko przypominało już bardziej błotnistą maź niż arenę sportowych zmagań a gra ograniczała się w większości do przekopywania piłki na połowę przeciwnika. Nie mniej jednak zawodnicy po obu stronach walczyli ambitnie i stwarzali zagrożenie pod obiema bramkami. Liswarta po jednej z akcji wywalczyła sobie rzut karny, którego nie zdołała jednak zamienić na gola. Za to po drugiej stronie Poloniści wykorzystali jedną z kilku 100%-owych sytuacji i zdobyli zwycięskiego gola. Tym razem dobrze w polu karnym odnalazł się Norbert Szczepaniak i spokojnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

POLONIA : Sławomir ADAMCZYK (75′ Kamil KULESZA) – Adrian ŻAK, Michał CZECHOWSKI, Michał JAKUBIEC (46′ Bartosz KULEJ), Andrzej TKACZ – Kamil JĘDRKIEWICZ (70′ Jacek WALOCH), Grzegorz KOPECKI, Norbert SZCZEPANIAK (80′ Mateusz WNĘK), Tomasz PAWŁOWSKI (46′ Michał CICHOŃ) – Wojciech SZLEZAK (85′ Marcin MIREK), Andrzej PAWŁOWSKI (70′ Jacek GADZIŃSKI)
BRAMKI DLA POLONII :
MICHAŁ CZECHOWSKI
NORBERT SZCZEPANIAK
Okręgówka

SPARINGI

Polonia Poraj   7(3)-(1)3   Orzeł Kiedrzyn

POLONIA : Dawid WOŹNIAK (70′ Kamil KULESZA) (80′ Kamil POPIELAK) – Andrzej TKACZ, Michał CZECHOWSKI, Mateusz WNĘK, Adrian ŻAK (75′ Kamil JĘDRKIEWICZ) – Wojciech SZLEZAK, Grzegorz KOPECKI, Norbert SZCZEPANIAK (70′ Marcin MIREK), Kamil JĘDRKIEWICZ (60′ Mateusz SZECÓWKA) – Daniel RUCIŃSKI, Tomasz SKIBICKI .
Continue reading „SPARINGI” <span class="meta-nav">→</span>

Okręgówka

SPARINGI

Unia Rędziny  1(0)-(0)3  Polonia Poraj

 

W środowe popołudnie Polonia rozegrała sparing z IV ligową „Unią” Rędziny, która w okresie zimowym poczyniła kilka wzmocnień. Na tle rywala poloniści wpadli okazale co nie oznacza, że wszystko przebiegało tak jak trzeba. Pierwsza odsłona to zdecydowana przewaga Polonii, która raz za razem atakowała bramkę strzeżoną przez Grzegorza Cyrulińskiego i gdyby nie bardzo dobre obrony tego zawodnika nasza drużyna prowadziłaby do przerwy kilkoma bramkami lecz nasi napastnicy przegrywali pojedynki sam na sam albo w tylko sobie wiadomy sposób bramkarz bronił groźne strzały.

Continue reading „SPARINGI” <span class="meta-nav">→</span>