Okręgówka

Okręgówka

Polonia Poraj 1 (1) – (0) 0 Warta KM litte_boisko2

Sobotni pojedynek Polonistów po raz kolejny już należał do tych o których zwykło się mówić – „na wagę sześciu punktów”. Co prawda Polonia w dotychczasowej historii pojedynków z Wartą jeszcze nie przegrała, ale mecze z zespołem Kamieńskich Młynów nigdy nie należały do łatwych. Pierwsze minuty spotkania w pełni potwierdziły, że przyjezdni bez zaciętej walki nie pozwolą sobie wydrzeć kompletu oczek. Gra przenosiła się naprzemian pod obie bramki i żadna ze stron nie potrafiła sobie wypracować znaczącej przewagi. (…dalej)

 

NorbertSzczepaniakGracze Warty długimi podaniami uruchamiali szybkich napastników, Poloniści więcej grali piłką jednak nie potrafili przebić się przez szczelny mur ustawiony na szesnastym metrze. Mimo iż w pierwszych 45 minutach mecz miał dość wyrównany przebieg to jednak gospodarzom udało się wywalczyć prowadzenie przed zejściem do szatni. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego trafiła na głowę NORBERTA SZCZEPANIAKA a ten pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

 

Sportclub/arykuly/video/WartaKM.05.09.flv

 

Do gwizdka kończącego pierwszą odsłonę oba zespoły nie wypracowały już sobie sytuacji do zdobycia bramek. Tuż po przerwie Porajanie mogli podwyższyć prowadzenie a oko w oko z golkiperem Warty stanął ANDRZEJ PAWŁOWSKI z pojedynku obronną ręką wyszedł jednak zwycięsko bramkarz przyjezdnych. Przez długie minuty drugiej części gry mecz do złudzenia przypominał pierwszą odsłonę. Dopiero w ostatnich piętnastu minutach zarysowała się większa przewaga gości, którzy postawili wszystko na jedną kartę i odważnie zaatakowali. Zbliżający się koniec meczu i kruche jednobramkowe prowadzenie spowodowało, że Polonia cofnęła się nieco głębiej i rozpoczęła obronę korzystnego rezultatu. Napór gości nie złamał obrony z Poraja i mecz zakończył się  czwartym z rzędu zwycięstwem naszego zespołu.

POLONIA :

boisko-2009-05-03

 

WARTA KAMIEŃSKIE MŁYNY : Wiora Robert – Sojka Adam (kpt.), Mazur Krzysztof, Mikulski Piotr (75′ Roszer Krystian), Rzychoń Czesław, Roszer Mirosław, Kąkol Tomasz, Daniel Damian, Kamiński Janusz (60′ Ślęzok Eugeniusz), Drynczak Ariel (46′ Siwonia Robert), Jasmer Tomasz.