Okręgówka

Kolejny rywal odprawiony z kwitkiem !!!

pilka Polonia Poraj 2(1)-(0)1 MLKS Woźniki litte_boisko2

 

W ramach XXVI kolejki Polonia Poraj gościła w Olsztynie drużynę MLKS Woźniki. Zespół ten jest vice liderem klasy okręgowej i patrząc na tabelę to ta drużyna była zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania, jednak gdy weźmie się pod uwagę tylko mecze z rundy wiosennej to było to spotkanie trzeciej i drugiej drużyny. Poloniści za wszelką cenę chcieli udowodnić, że nie przypadkowo są na trzecim miejscu i zaczęli to spotkanie od zdecydowanych ataków na bramkę Woźnik. Już po kilku minutach oko w oko z … (…dalej)

 

 

Tomaszem Nicponiem znalazł się Tomasz Skibicki lecz jego strzał na bramkę był zbyt lekki i goalkeeper gości nie miał problemów z obroną. Kilka minut pózniej kopię sytuacji powtórzył Norbert Szczepaniak i też przegrał ten pojedynek. W tej części gry to Polonia dyktowała warunki gry a v-ce lider rozpaczliwie się bronił. Około 30 minuty ponownie dogodnej sytuacji nie wykorzystał Tomasz Skibicki. Poloniści musieli czekać, aż do 44 minuty meczu wtedy to indywidualną akcją popisał się Andrzej Pawłowski zdobywając upragnionego gola i była to bramka ” do szatni „.

andrzejp

W drugiej odsłonie spotkania lekką przewagę uzyskali goście i to Oni częściej gościli pod polem karnym stwarzając sobie sytuacje do wyrównania w około 70 minucie meczu zespół Polonii popełnił kardynalny błąd kto oglądał dzień wcześniej mecz Lechii Gdańsk z Jagielonią i utratę drugiej bramki przez „Jagę” ten może sobie wyobrazić mniej więcej jak wyglądała sytuacja. Bramkarz Polonii źle obliczył tor lotu piłki i nie mógł interweniować poza polem karnym a nasz obrońca tak nie fortunnie wybijał piłkę w zamieszaniu, że ta odbiła się jeszcze od napastnika gości i wtoczyła się do bramki. Od tego momentu goście postawili wszystko na jedną kartę i to się zemściło. Sędzia tego spotkania doliczył trzy minuty meczu i własnie w ostatnich sekundach tego spotkania z kontrataku Polonia zdobyła zwycięską bramkę a jej autorem ponownie był Andrzej Pawłowski. Po tej bramce sędzia zakończył to spotkanie, które było bardzo zacięte i obfitowało w wiele sytuacji bramkowych.

POLONIA :

 

boisko-2009-05-11

 

MLKS WOŹNIKI : NICPOŃ Tomasz – KRUPA Grzegorz, SAROL Łukasz, JENEL Łukasz (63′), MICHALSKI Krzysztof – HARWIG Bastian, GAWRYŚ Sebastian, KIDAWSKI Kornel, KOŁTUN Radosław, KOŁODZIEJCZYK Michał, NAJDER Wiktor. REZERWOWI : MAKSYŚ Damian, FRIDRICH Dariusz (63′), GOROL Jarosław

BRAMKA : FRIDRICH Dariusz (70′) pilka