Okręgówka

SPARINGI

Polonia Poraj  6(2)-(0)1  Sparta Siedlec Duży

andrzejp Wraz z końcem ubiegłego sezonu z funkcji trenera I zespołu Polonii zrezygnował Łukasz STACHERA. Zadanie stworzenia i przygotowania zespołu do nowych rozgrywek zarząd powierzył duetowi trenerów: Andrzejowi PAWŁOWSKIEMU i Bogdanowi SZADKOWSKIEMU (foto www.zawiercie.info.pl ).

Od dwóch tygodni Poloniści przygotowują się do sezonu i cały czas trenerzy pracują nad wypracowaniem jedenastki na mecz inauguracyjny. W przeciwieństwie do pierwszego sparingu z Olimpią H.S. tym razem trenerzy mieli do dyspozycji aż 24 zawodników a to nadal nie cała kadra zespołu, gdyż część piłkarzy przebywa jeszcze na urlopach.

 

szadkowski

W pojedynku ze Spartą Siedlec Duży nasz zespół podzielony został na dwie jedenastki, które  zagrały  po 45 min. W pierwszej połowie mecz toczył się z niewielką przewagą Polonii, która  udokumentowała ją  dwiema bramkami. Pierwsza bramka padła po strzale głową Michała  CZECHOWSKIEGO, który  wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Patryka GRIMA na  długi słupek bramki rywala i strzałem z  ostrego konta umieścił piłkę w siatce. Autorem drugiego  gola był występujący w ataku Polonii – Bogdan  SZADKOWSKI (www.zawiercie.info.pl ) W drugiej odsłonie na boisku pojawiła się druga jedenastka Polonii i padły kolejne bramki dla   gospodarzy. Najpierw wynik spotkania na 3-0 podwyższył Tomasz PAWŁOWSKI a   niedługo później na listę strzelców pięknym strzałem z 30 metrów wpisał się Maciej MAKUCH. Sparta zdołała na chwilę zmniejszyć przewagę Polonii, ale przed ostatnim gwizdkiem sędziego Porajanie jeszcze dwukrotnie pokonali golkipera przyjezdnych i po strzałach Macieja MAKUCHA i Mateusza SZECÓWKI wygrali całe spotkanie 6-1 .

POLONIA zagrała w składzie :

I połowa : Tomasz STAŃCZYK – Michał JAKUBIEC, Michał CZECHOWSKI, Paweł KRAKOWIAN, Mateusz WNĘK – Krzysztof WNUK, Patryk GRIM, Paweł PALA, Kamil JĘDRKIEWICZ – Bogdan SZADKOWSKI, Tomasz DUSZA .

II połowa : Dawid WOŹNIAK – Andrzej TKACZ, Adrian ŻAK, Adam KAMELA (Michał DRZEWIECKI), Tomasz SOBAS – Marcin MIREK, Tomasz PAWŁOWSKI, Marcin CUPIAŁ, Mateusz SZECÓWKA – Krzysztof WNUK (Dawid BEDNARSKI)

Bramki dla POLONII strzelali :

Michał CZECHOWSKI pilka

Bogdan SZADKOWSKI pilka

Tomasz PAWŁOWSKI pilka

Maciej MAKUCH pilka pilka

Mateusz SZECÓWKA pilka